close
تبلیغات در اینترنت

اقتصادی

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

دلار 8 تومان ارزان شد

بازدید: 6
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,

در جریان معاملات آخرین روز هفته، قیمت هر دلار با ۸ تومان کاهش به ۴۰۰۵ تومان رسیده؛ این در حالی است که روز گذشته قیمت تا ۴۰۱۳ تومان نیز بالا رفته بود.

 

، در جریان معاملات امروز(پنجشنبه) بازار آزاد تهران، قیمت هر دلار با ۸ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، با نرخ ۴۰۰۵ تومانی معامله شد، این در حالی است که قیمت یورو ۴۲۷۴ تومان، پوند ۴۹۳۳ تومان، درهم امارات ۱۱۲۸ تومان و لیر ترکیه نیز ۱۱۶۴ تومان است.

 

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با ۱۱۰۰ تومان افزایش، به یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان رسید؛ قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان، نیم سکه ۶۰۳ هزار تومان، ربع سکه ۳۲۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۱۹۷ هزار تومان است.

 

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۱۳۱ دلار و ۶۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۱۱۲ هزار و ۷۱۰ تومان است.

 

جدول قیمت سکه و ارز در بازار آزاد امروز(پنجشنبه) تهران

 

نوع سکه/ارزقیمت(تومان/دلار)

دلار۴۰۰۵ تومان

یورو۴۲۴۷ تومان

پوند۴۹۳۳ تومان

درهم امارات۱۱۲۸ تومان

لیر ترکیه۱۱۶۴ تومان

سکه تمام بهار آزادی طرح جدیدیک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان

سکه تمام بهار آزادی طرح قدیمیک میلیون و ۱۲۵ هزار تومان

نیم سکه۶۰۳ هزار تومان

ربع سکه۳۲۰ هزار تومان

سکه یک گرمی۱۹۷ هزار تومان

هر اونس طلا در بازارهای جهانی۱۱۳۱ دلار و ۶۰ سنت

هر گرم طلای ۱۸ عیار۱۱۲ هزار و ۷۱۰ تومان


این مطلب در تاریخ: جمعه 03 دي 1395 ساعت: 9:34 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

بانک صادرات به بازنشسته ها وام می دهد

بازدید: 5
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
بانک صادرات به بازنشسته ها وام می دهد

با انجام فرایندها و پیش بینی ساز و کارهای مربوط بانک صادرات ایران از اول دی ماه ٧ هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به ٢۵٠ هزار بازنشسته پرداخت می کند.

 

بازخبر / این بانک در راستای انجام تکالیف اجتماعی و ایجاد رونق اقتصادی بیشتر، پرداخت این میزان تسهیلات قرض الحسنه را در دستور کار قرارداده است.

 

این گزارش می افزاید: این میزان تسهیلات اعطایی در مقایسه با سال های گذشته از رشد چشمگیری برخوردار شده است، به گونه ای که از مبلغ هزار میلیارد ریال در سال ٩٢ به هفت هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال در سال جاری افزایش و همچنین رقم تسهیلات نیز از ٢٠ میلیون ریال به ٣٠ میلیون ریال افزایش یافته است.

 

این گزارش حاکی از تلاش بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل صندوق بازنشستگی کشوری به منظور تخصیص منابع برای پرداخت  تسهیلات به بازنشستگان شریفی است که سالیان متمادی از عمر خود را صرف خدمت به کشور کرده اند.

 

شایان توجه است؛  بیش از ١ میلیون و ۵٠٠ هزار بازنشسته کشوری حقوق خود را از طریق بانک صادرات ایران دریافت و از خدمات این بانک بهره می برند. که بانک صارات ایران با هدف افزایش رضایت مندی این قشر زحمتکش جامعه در خلال سالهای ٩٢ تا ٩۴، مبلغ ١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات را به حدود ۵٠٠ هزار نفر بازنشسته پرداخت کرده است.


این مطلب در تاریخ: چهارشنبه 01 دي 1395 ساعت: 17:4 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

بازار مسکن در تهران دلهره آور شد

بازدید: 8
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
بازار مسکن در تهران دلهره آور شد

دوره های سینوسی رونق و رکود مسکن، باعث شده بعد از سه سال رکود، فروشندگان و فعالان در بخش مسکن، انتظار رونق داشته باشند. بررسی های میدانی در برخی مناطق تهران نشان از تحرک نسبی بازار دارد اما مردم همچنان در انتظار مشخص شدن وضعیت بازار هستند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، چرخی در بنگاه‌های معاملات ملکی برخی مناطق تهران، نشان می دهد که رجوع به بنگاه ها افزایش یافته و استرس خریداران برای خرید هرچه زودتر به علت ترس از افزایش ناگهانی مسکن وجود دارد؛ این مراجعات در مناطق جنوبی تهران نمود بیشتری دارد، زیرا اقشار متوسط و کم درآمد بیشترین ضربه را از افزایش ناگهانی قیمت مسکن خواهند خورد.

 

در یافت آباد، واقع در منطقه 18 تهران که یکی از ارزان ترین قیمت‌ها در مسکن تهران را دارد،  مراجعه به بنگاههای معاملات ملکی، از یک هفته پیش افزایش چشمگیری داشته است. دل آرامی، کارمند بانک و مستاجر، در یکی از این بنگاه ها به خبرنگار اقتصادی تسنیم گفت: 40 میلیون رهن خانه 60 متری است که الان در آن ساکن هستم، با گرفتن وام 45 میلیونی که 38 میلیون از آن برایم می ماند و فروش طلا و قرض کردن، حدود 120 میلیون تومان دارم که می خواهم یک خانه 50 متری بخرم، اما دوستان و آشناها مرا ترسانده اند که قیمت مسکن دارد بالا می رود و این باعث شده برای خرید عجله کنم.

 

مژدهی، کارمند یک اداره دولتی هم گفت: قیمتها خیلی خوب است و من می خواهم با فروش واحد خود و مقداری وام و پس انداز واحد بزرگتری بخرم، اما خریدار کم است و فروشنده زیاد؛ من شش ماه است واحدم را برای فروش گذاشته ام و هرکه می آید بخرد، به دنبال بزخری است زیرا خانه برای فروش زیاد است و خریدار کم. حالا می ترسم خانه ام را بفروشم و تا بیایم بخرم افزایش قیمت مسکن باعث شود دیگر نتوانم خانه دلخواه را بدست آورده و مجبور شوم با گذاشتن پول اضافه، واحدی بدتر از این بدست آورم.

 

پورمند، بنگاه معاملات ملکی، در منطقه مهرآباد تهران دارد و در این باره گفت: رفت و آمدها برای خرید زیاد شده و خرید و فروش هم شروع شده است. من در سال گذشته 10 مورد خرید و فروش داشته ام که حتی جوابگوی هزینه هایم را نکرد و اگر موردهای اجاره ای نبود، باید تعطیل می کردم. اما در یک هفته گذشته دو مورد فروش داشته ام و امیدوارم این روند افزایش بیابد.

 

فرهادی، فروشنده آهن الات در بازار آهن شاد آباد هم گفت: "هرچند رکود چند سال اخیر، واحد های فروش و تولید مصالح ساختمانی را به تعطیلی و ورشکستگی کشاند، اما امید آنهایی که مانده اند بیشتر به رونق بازار مسکن است. رونق در بازار مسکن به گفته مردم شروع شده ولی تا به فروش ما کمک کند چند ماهی طول خواهد کشید و اکنون هیچ تغییری در فروش ما رخ نداده است."

 

سه سال است که بازار مسکن در رکود به‌سر می‌برد. افزایش حدود 20 درصدی قیمت مسکن در سال 90 و 40 درصدی در سال 91 عملا قیمت مسکن را به بیش از دو برابر طی دو سال افزایش داد. این افزایش شدید در قیمت مسکن پاسخی بود به رکود دو سال و چند ماهه قبل از آن یعنی در سال 88 تا نیمه اول سال 90 .

 

رفتار سینوسی بازار مسکن در ایران البته امر تازه‌ ای نیست. این بازار همیشه دوره‌های سینوسی دو الی سه ساله رونق و رکود را تجربه کرده است؛ این امر باعث شده یک جو روانی برای خرید اقشار متوسط جامعه پیش آید که هم استرس این را دارند که اگر زود خرید نکنند، افزایش مسکن باعث عدم توانایی آنها در صاحب خانه شدن و تاخیر چند ساله آنها می شود، و هم اینکه احتیاج به زمان دارند که هم تامین مالی کنند و هم به دنبال یک ملکی باشند که حداکثر انتظارات آنها را جواب دهد.

 

بیشتر فعالان و سرمایه گذاران بازار مسکن و همچنین خریداران و مردم منتظرند تا ببینند وضع بازار مسکن در سال 95 چگونه خواهد شد؛ قیمتها افزایش می یابد یا کاهش و در نهایت این که موقع مناسب خرید مسکن کی فرا می رسد. به این ترتیب اکنون بازار تحلیل ها و پیش بینی ها داغ است و داغ نیز خواهد ماند، زیرا این احتمال که با لغو شدن تحریم ها رونق به اقتصاد بازگردد، زیاد و بدیهی است که یکی از نخستین بخش هایی که از این تحولات تاثیر می پذیرد، بخش مسکن است.

 

در مقابل کارشناسانی نیز هستند که معتقدند به دلایل اقتصادی رفع یا عدم رفع تحریم ها تاثیر چندانی بر بازار مسکن نخواهد داشت و صرفا اثر روانی آن موجود خواهد بود که آن نیز کوتاه مدت است. به زعم این کارشناسان چون محصولات مورد استفاده در بخش مسکن با تحریم ها مرتبط نیست و بیشتر مصالح ساختمانی در داخل تولید می شود، بود یا نبود تحریم ها تاثیر زیادی در این بخش نخواهد داشت. براساس تازه‌ترین آمارها از کارنامه یکساله بازار معاملات مسکن در کشور، حجم خرید و فروش مسکن طی یکسال 94 به‌رغم آنکه با کاهش 16.5 درصدی در مقایسه با مجموع کل معاملات خرید آپارتمان در یکسال 93 مواجه شده، اما در ماه‌های پایانی سال با افزایش حجم معاملات، وارد فاز تازه‌ای شده است.  

 

از سال 91 به بعد و با ورود اقتصاد به دوران رکود و همچنین به دلیل سرمایه‌گذاری‌های فراوان صورت گرفته در سال‌های قبل، تمایل فعالان اقتصادی به ورود به بخش مسکن کاهش پیدا کرد و این عدم تمایل تا مقطع زمانی فعلی هم ادامه پیدا کرده است. به‌طوری‌که رشد پروانه‌های ساختمانی صادر شده در مناطق شهری طی سال‌های 91 تا 92 سیری نزولی (منفی) پیدا کرد. این در حالی است که از سال 92 به بعد، با تغییر دولت و همزمان با رویکرد متفاوت دولت یازدهم در اقتصاد کشور به خصوص موضوع کنترل تورم و اعمال سیاست‌های انضباطی، عملا نظام سیاست‌گذاری اقتصادی کشور با تغییرات جدی مواجه شد.

 

در نتیجه این تغییرات، کاهش نوسانات در سطح اقتصاد کلان و ثبات بخشی به اقتصاد، عملا چشم انداز سودآوری در بخش مسکن با کاهش مواجه شد. این تغییر چشم‌انداز، فضای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن را وارد دوره جدیدی کرد که در نتیجه آن مسکن از مکان مناسب سرمایه‌گذاری برای فعالان اقتصادی به محلی نامطلوب به منظور کسب سود و ورود سرمایه تبدیل شد.

 

هر چند این امر به جهت خروج سوداگری و سفته بازی از بازار مسکن در گام اول می‌تواند مثبت تلقی شود، اما بازار مسکن از این دوره به بعد با خطری جدی مواجه شد. این خطر، سرریز رکود در این بخش و همچنین عدم ساخت و ساز به میزان مورد نیاز برای تامین تقاضای مصرفی خانوار است که هم اکنون خود را در قالب تشدید عمق رکود در بازار مسکن نشان می‌دهد.

 

در همین زمان، به دلیل جاذبه‌های چندساله بازار مسکن و سرازیر شدن سرمایه‌ها به این بخش، سمت عرضه مسکن این‌بار با مشکل جدی ساخت وساز بیش از اندازه و همچنین خانه‌های خالی فروش نرفته به ویژه در بازار آپارتمان‌های لوکس مواجه شد. این در حالی است که سمت تقاضای مسکن هم همزمان با مازاد عرضه ایجاد شده به دلیل کاهش قدرت خرید خانوار در نتیجه نرخ تورم دو رقمی و همچنین کاهش درآمد ناشی از رکود اقتصادی، قادر به پوشش هزینه‌های واحدهای تولید شده در سال‌های رونق نبوده و همین موضوع عمق رکود و شدت مازاد عرضه را دوچندان کرد.

 

به این ترتیب اگرچه تحت تاثیر سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم، و یا افزایش رکود، هم‌اکنون شاهد کاهش و ثبات قیمت در بخش مسکن هستیم، اما افت شدید سرمایه‌گذاری در واحدهای ساختمانی بازار مسکن را با بحران جدیدی مواجه کرده است. احتمال ایجاد بحران در عرضه آپارتمان‌های مصرفی و بروز جهش قیمت در این بخش مهم‌ترین خطری است که در سال‌های آینده تحت تاثیر این موضوع بازار مسکن را با تهدید مواجه کرده است.


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 12 ارديبهشت 1395 ساعت: 11:45 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

واردات بنزین به 18 میلیون لیتر در روز رسید

بازدید: 16
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
واردات بنزین به 18 میلیون لیتر در روز رسید

واردات بنزین براساس مجوزی که ماده ۱۲۹ قانون برنامه پنجم داده است تا زمانی که پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تولید نرسیده برای رفع نیاز کشور ادامه پیدا خواهد کرد.

 به گزارش مشرق، وزارت نفت «هیچگاه در واردات بنزین از سقف تعیین شده در مصوبه هیئت دولت عدول نکرده است.»، این جمله‌ای است که امروز شاهرخ خسروانی قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراروده‌های نفتی در گفت‌وگویی کوتاه با سایت اطلاع رسانی وزارت نفت اعلام کرده است.

 

در بخشی از این مصاحبه آمده است واردات بنزین تابع سه فاکتور میزان تولید کشور، میزان مصرف بنزین و میزان ذخایر استراتژیک بنزین در کشور است که در طول سال ما این سه فاکتور را  مدیریت و براساس نیاز کشور، حجم واردات را تنظیم می کنیم.

 

بررسی حاکی است در نیمه اول سال گذشته تولید بنزین در کشور حدود 65 میلیون لیتر بوده و با مشکلات عدیده‌ای که برای پالایشگاه امام خمینی اراک پیش آمد به 60 میلیون لیتر کاهش یافت، از طرفی مصرف حدود 72 میلیون لیتری و همچنین ذخیره سازی بنزین موجب شد تا دولت روزانه 9 تا 9.5 میلیون لیتر بنزین وارد کشور کند.

 

اما در سال جاری به دلیل افزایش مصرف و ثابت بودن تولید بنزین در کشور از فروردین ماه شاهد افزایش واردات بنزین به کشور هستیم که حجم واردات تا 18 میلیون لیتر در روز نیز می رسد.

 

این گزارش اضافه می کند واردات بنزین براساس مجوزی که ماده 129 قانون برنامه پنجم داده است تا زمانی که پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تولید نرسیده برای رفع نیاز کشور ادامه پیدا خواهد کرد.

 

البته واردات بنزین با تهاتر نفت کوره صورت می گیرد که ظاهرا منجر به دلالی هایی در این زمینه شده است.

 

همانطور که در بالا به آن اشاره شد واردات بنزین تا زمانی صورت خواهد گرفت که پالایشگاه ستاره خلیج فارس به تولید برسد و ظاهرا به دلیل مشکلات مالی نام این پالایشگاه از میزان تولید بنزین در فهرست سال 95 شرکت ملی پالایش و پخش حذف شده است، هنوز علت این کار مشخص نیست و شاید مسائل مالی دلیل کندی در میزان پیشرفت این مگا پروژه باشد.

 

به هرحال وزیر نفت و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش اواخر سال گذشته قول دادند تا فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس به مدار بیاید که با ورود آن روزانه حدود 12 میلیون لیتر به حجم تولیدات بنزین کشور اضافه خواهد شد.

 

اما با میزان مصرف بنزین و حجم واردات کنونی این فراورده به نظر می رسد سال 95 نیز وادرات بنزین ادامه پیدا کند.


این مطلب در تاریخ: سه شنبه 24 فروردين 1395 ساعت: 17:49 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

یادداشت تفاهم همکاری بانکی ایران و عراق امضا شد

بازدید: 5
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
یادداشت تفاهم همکاری بانکی ایران و عراق امضا شد

یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی عراق به امضای روسای کل دو کشور رسید.

 

 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، رییس کل بانک مرکزی ایران در سفر به بغداد، ضمن دیدار با علی العلاق، همتای عراقی خود، افزایش همکاری های بانکی میان تهران و بغداد را بررسی کرد.

 

 

 

 

ولی اله سیف در سفر به بغداد در مورد ایجاد رابطه بانکی و افتتاح حساب های متقابل به ارزهای محلی و بین المللی بین بانک مرکزی دو کشور و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای همکاری های متقابل بانک ها با هدف تسهیل مراودات تجاری از طریق ارائه انواع خدمات بانکی مانند اعتبارات اسنادی، ضمانتنامه های بانکی و عملیات خزانه داری با همتای عراقی خود مذاکره و در پایان، سند همکاری های بانکی به امضای طرفین رسید.

درسند اشاره شده بر اتصال سوییچ ملی دو کشور به منظور امکان استفاده از کارت های بانکی توسط زائران و مسافران تاکید شده است. همچنین به منظور پایش و اطمینان از حسن اجرای توافقنامه، طرفین موافقت کردند کمیته ای دایمی تحت عنوان «کمیته مشترک بانکی ایران و عراق» تشکیل شود.

گفتنی است هم اکنون دو بانک ایرانی و یک بانک مشترک در عراق فعالیت می کنند. 


این مطلب در تاریخ: پنجشنبه 05 فروردين 1395 ساعت: 16:23 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

کارت های اعتباری برای خرید کالاهای سرمایه ای عرضه می شود

بازدید: 9
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
کارت های اعتباری برای خرید کالاهای سرمایه ای عرضه می شود

قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: در راستای حمایت از تولید، اوایل سال جدید کارت‌های اعتباری برای خرید کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای عرضه خواهیم کرد.

 

اکبر کمیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره ضرورت نامگذاری سال 95 پیرامون اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی و اقدامات صورت گرفته توسط دولت در این زمینه اظهار کرد: در اواخر سال 1392 بود که بحث اقتصاد مقاومتی مطرح شد و طی سال‌های 93 و 94 هم دولت تلاش بسیاری کرد تا در راستای محورهای 24گانه اقتصاد مقاومتی، تدابیر جدی بیندیشد.

 

وی ادامه داد: در این دو سال قسمت عمده تلاش‌های دستگاه‌های اجرایی و دولت پیرامون شناخت ابعاد نظری اقتصاد مقاومتی گذشت و شاید فرصت کمتری برای رسیدگی به جنبه‌های عملی این نوع سیاست اقتصادی بود.

 

قائم‌مقام بانک مرکزی گفت: امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته پیرامون ابعاد نظری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی،  سال جدید این اقدامات نظری جنبه عملی به خود گرفته و شاهد آثار آن در عرصه‌های مختلف باشیم.

 

کمیجانی با بیان اینکه محورهای 24گانه اقتصاد مقاومتی تمام ابعاد و شئونات اقتصاد و اجتماعی را در بر می‌گیرد، گفت: تصور می‌کنم باید توجه جدی‌تری به ثبات اقتصاد کلان به نسبت سال‌های گذشته در راستای سیاست‌های این نوع اقتصاد صورت گیرد و از این حیث به سیاست‌های بانکی، پولی، مالی و ارزی توجه جدی‌تری شود.

 

وی با بیان اینکه امید می‌رود بهبود شرایط خارجی و زیرساخت‌های فراهم شده موجب اقدامات‌ عملی‌تری در زمینه اقتصاد مقاومتی و نهایتا اقتصاد کشور شود، ابراز کرد: تمامی این شرایط در کنار توصیه‌های رهبری تسهیل کننده راهی برای طراحی سیاست‌های دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

 

قائم‌مقام بانک مرکزی معتقد است متغیر تورم که از سال گذشته در اولویت جدی کاری دولت قرار گرفته و اکنون به توفیقات خوبی دست یافته است همچنان باید مورد مدیریت واقع شود تا با ثبات اقتصادی کلان و سوق دادن فعالیت‌ها و منابع اقتصادی به سمت فعالیت‌های تولیدی، بتوان گامی محکم در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی برداشت.

 

وی درباره کندی حرکت دولت در مسیر ثبات بخشی به اقتصاد نیز گفت: عمده مشکلات اقتصاد مورد توجه دولت بوده اما یک دلیل کندی حرکت در ثبات بخشی به اقتصاد، کاهش درآمدهای نفت بود و اگر چه افق روشنی برای افزایش قیمت نفت در سال جاری نداریم اما امیدواریم درکنار درآمدهای قابل پیش‌بینی دیگر، سیاست‌های اقتصاد کلان از انضباط بیشتری برخوردار شود.

 

کمیجانی همچنین به برنامه‌های حمایتی دولت در عرصه‌ تولید نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در مهر و آبان بسته جدید اقتصادی مطرح شد که مجموعا شامل محرک‌های اقتصادی بود و تلاش کرد به تحریک فعالیت‌های اقتصادی در بخش تولید بپردازد لذا تزریق منابع بانک مرکزی در دستور کار قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه تزریق منابع بانک مرکزی می‌تواند در کوتاه مدت توفیقاتی به همراه داشته باشد اما پیوسته هشدار داده می‌شود که نباید به منابع آن دلبستگی داشت، گفت: بانک مرکزی همسو با این بسته‌ها، اقداماتی را نظیر وام خودرو به متقاضیان انجام داد و اوایل سال جدید هم کارت‌های اعتباری برای خرید کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای عرضه خواهد کرد.

 

او افزود: بانک مرکزی سعی کرده با احتیاط در اختصاص منابع به بخش‌های مختلف اقتصادی و بخشی از SMEها که از طریق بانک صنعت و معدن صورت گرفت و در سال جدید هم با اختصاص منابعی به واسطه بانک توسعه به تعاونی‌های تولیدی، از تولید حمایت کرده است.

 

کمیجانی تصریح کرد: امیدواریم در کنار سیاست‌های پولی بانک مرکزی که بهبود تولید را به همراه دارد، بهبود درآمدهای نفتی، شرایط خارجی، استفاده از منابع خارجی به شکل انتقال تکنولوژی یا استفاده از منابع آنها، رونق فعالیت‌های اقتصادی را به همراه آورد.


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 01 فروردين 1395 ساعت: 23:47 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

راهکار مقابله با نقض برجام اقتصاد مقاومتی است

بازدید: 10
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
راهکار مقابله با نقض برجام اقتصاد مقاومتی است

یک پژوهشگر اقتصادی گفت: امسال اولین سال بعد از برجام به حساب می‌آید و ممکن است طرف‌های مقابل ما به تعهدات‌شان عمل نکنند لذا باید در فرصت‌های پیش‌رو بر کاستی‌های اقتصادی فائق آییم.

 

لطفعلی عاقلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از ضروریات تمامی دوران‌ها برشمرد و اظهار کرد: مبنای فکری این نوع اقتصاد، مقاوم شدن در برابر تهدیدات خارجی و تحریم‌هاست که با تکیه بر آن می‌توان اقتصاد را بارور و به خود متکی کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اجرای مرحله به مرحله بندها و مفاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ما نشان خواهد داد که از میزان آسیب‌پذیری‌ها کاسته می‌شود، ابراز کرد: امسال اولین سال بعد از برجام به حساب می‌آید و ممکن است طرف‌های مقابل ما به تعهدات‌شان عمل نکنند لذا باید در فرصت‌های پیش‌رو بر کاستی‌های اقتصادی فائق آییم تا در صورت تحقق چنین موضوعی، بدنه اقتصادی محکمی با اتکاء به توان داخلی داشته باشیم.

 

این پژوهشگر اقتصادی با تأکید بر اینکه کشور باید آمادگی مقابله با بحران‌های اقتصادی و غیر از آن را داشته باشد، تصریح کرد: تنها راهکار مقابله با بحران‌ها، پیاده‌سازی نقشه راهی چون اقتصاد مقاومتی است زیرا شرایط جامعه جهانی عوض شده و در حوزه اقتصاد تنها نمی‌توانیم به منابع تک محصولی نظیر نفت تکیه کنیم بلکه باید پتانسیل‌های بالقوه صنایع و مخصوصا کشاورزی را به حالت بالفعل درآوریم و از این طریق بستر و فرصتی برای صادرات ایجاد کنیم.

 

عاقلی با اعتقاد بر اینکه برای خروج از رکود نیازمند برنامه‌های ضربتی هستیم، گفت: در صحبت‌های مقام معظم رهبری نیز شاهد بودیم که اقتصاد مقاومتی را راهی برای برون رفت از رکود حاکم بر جامعه مطرح کردند لذا به عقیده من برای رفع این معضل، مدیران دولتی باید برنامه‌هایشان را طوری تنظیم کنند تا مانند برخورد با تورم عمل شود.

 

وی افزود: آنها باید سیاست‌ها و ابزارهای مقابله‌ای را برگزینند و همچنین منابع را به شکل صحیح و مناسب تخصیص دهند تا همانند رویکردشان در برخورد با تورم، شاهد رفع رکود حاکم بر اقتصاد باشیم.

 

وی گفت: گمان می‌کنم این موضوع در سال جاری قابلیت تحقق داشته باشد هرچند که مقام معظم رهبری اجرای آن را به امسال محدود نکرده‌اند.

 

عاقلی خاطر نشان کرد: رهبر با انتخاب شعار "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" در واقع فرصت عمل به دولتمردان، مجریان و همه تصمیم‌گیران کشور داده‌اند و امید می‌رود با اتخاذ سیاست‌های درست شاهد پیاده‌سازی ارکان اقتصاد مقاومتی در کشور باشیم.


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 01 فروردين 1395 ساعت: 22:11 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

فرابورس ایران پای صنعت هتلداری را به بازار سرمایه باز کرد

بازدید: 6
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
فرابورس ایران پای صنعت هتلداری را به بازار سرمایه باز کرد

به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، معاون پذیرش و ناشران فرابورس در این زمینه توضیح داد: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به واسطه پتانسیل‌های بی‌شمار موجود در صنعت گردشگری و نقش انکارناپذیر آن در اشتغال‌زایی توجه ویژه‌ای به رشد و توسعه این صنعت شده است. در واقع یکی از راه‌های کاهش اتکای بودجه به نفت نیز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رشد هر چه بیشتر این صنعت به خوبی امکان پذیر است.

 

سیدمهدی علم‌الهدی ادامه داد: از این رو با توجه به اینکه یکی از مهمترین رسالت‌های فرابورس ایران تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال در بسیاری از صنایع کشور از جمله صنعت گردشگری برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی است، با پذیرش چنین شرکت‌هایی مانند هتل‌ها، سعی می‌کنیم، تامین مالی این صنعت را از طریق بازار سرمایه تسهیل‌ کنیم.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر این صنعت سعی داریم دایره تامین مالی خود را به دیگر شرکت‌ها و صنایع موجود در کشور نیز گسترش دهیم، افزود: با توجه به محدود بودن منابع مالی دولت، بانک‌ها و سرمایه بخش خصوصی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی، اما بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی به شمار می‌رود که با ورود شرکت‌ها به این بازار، این مهم به خوبی قابل دستیابی است.

 

درج 25 شرکت در فرابورس ایران

 

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در ادامه به درج دو شرکت در بازار دوم اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: به تازگی دو شرکت ریل پرداز سیر و شرکت تولید نیروی برق صبا به ترتیب در گروه‌های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» پس از کسب کلیه شرایط پذیرش، در تاریخ‌های 19 و 22 اسفندماه در بازار دوم درج شده‌اند.

 

به گفته وی به این ترتیب شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شرکت در بازار دوم درج شده‌اند که امیدنامه آنها در بخش اوراق بهادار پذیرفته شده سایت فرابورس ایران قابل مشاهده است و صورت‌های مالی و سایر اطلاعات این شرکت‌ها نیز در سامانه کدال در دسترس قرار دارد.

 

علم‌الهدی همچنین به ارائه آماری در خصوص درج شرکت‌ها در فرابورس ایران طی سال جاری پرداخت و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد 25 شرکت را در فرابورس درج کرده‌ایم که از میان آنها 6 شرکت در بازار اول و 19 شرکت در بازار دوم بوده‌اند.

 

پذیرش 24 شرکت در سال 94

 

از سوی دیگر علم‌الهدی آماری نیز در مورد پذیرش سال جاری شرکت‌ها در فرابورس ایران ارائه کرد و توضیح داد: از ابتدای سال 94 تاکنون، بالغ بر 24 شرکت‌ را در صنایع مختلف در فرابورس پذیرش کرده‌ایم که از میان آنها شرکت‌ داروسازی سبحان انکولوژی پس از درج نماد آن در بازار دوم، هفته گذشته عرضه اولیه شد.

 

همچنین برنامه داریم شرکت‌های دیگری را که طی امسال پذیرش و بعد از احراز شرایط لازم، نماد آنها در بازارهای اول یا دوم درج شده‌اند، بنا به شرایط بازار برای نخستین بار عرضه کنیم.

 

وی نخستین شرکت پذیرش شده در فرابورس ایران را در سال جاری، شرکت پاکدیس در فروردین ماه اعلام کرد و گفت: دو شرکت آسیا سیر ارس و هتل بین‌المللی کوثر اصفهان نیز، آخرین شرکت‌های پذیرش‌ شده در فرابورس ایران در سال 94 به شمار می‌روند.

 

به گفته وی از 24 شرکتی که امسال پذیرش شده‌اند، تعداد 4 شرکت در بازار اول و 20 شرکت در بازار دوم هستند و شرکت‌های بسیاری نیز در صف پذیرش در فرابورس ایران قرار دارند که با تکمیل اطلاعات و مدارک آنها، اقدامات لازم برای پذیرش آنها در آینده صورت خواهد گرفت.


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 24 اسفند 1394 ساعت: 22:32 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

فرابورس ایران پای صنعت هتلداری را به بازار سرمایه باز کرد

بازدید: 6
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,

به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، معاون پذیرش و ناشران فرابورس در این زمینه توضیح داد: پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به واسطه پتانسیل‌های بی‌شمار موجود در صنعت گردشگری و نقش انکارناپذیر آن در اشتغال‌زایی توجه ویژه‌ای به رشد و توسعه این صنعت شده است. در واقع یکی از راه‌های کاهش اتکای بودجه به نفت نیز در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رشد هر چه بیشتر این صنعت به خوبی امکان پذیر است.

 

سیدمهدی علم‌الهدی ادامه داد: از این رو با توجه به اینکه یکی از مهمترین رسالت‌های فرابورس ایران تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال در بسیاری از صنایع کشور از جمله صنعت گردشگری برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی است، با پذیرش چنین شرکت‌هایی مانند هتل‌ها، سعی می‌کنیم، تامین مالی این صنعت را از طریق بازار سرمایه تسهیل‌ کنیم.

 

وی با بیان اینکه علاوه بر این صنعت سعی داریم دایره تامین مالی خود را به دیگر شرکت‌ها و صنایع موجود در کشور نیز گسترش دهیم، افزود: با توجه به محدود بودن منابع مالی دولت، بانک‌ها و سرمایه بخش خصوصی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی، اما بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی به شمار می‌رود که با ورود شرکت‌ها به این بازار، این مهم به خوبی قابل دستیابی است.

 

درج 25 شرکت در فرابورس ایران

 

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در ادامه به درج دو شرکت در بازار دوم اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: به تازگی دو شرکت ریل پرداز سیر و شرکت تولید نیروی برق صبا به ترتیب در گروه‌های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» پس از کسب کلیه شرایط پذیرش، در تاریخ‌های 19 و 22 اسفندماه در بازار دوم درج شده‌اند.

 

به گفته وی به این ترتیب شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شرکت در بازار دوم درج شده‌اند که امیدنامه آنها در بخش اوراق بهادار پذیرفته شده سایت فرابورس ایران قابل مشاهده است و صورت‌های مالی و سایر اطلاعات این شرکت‌ها نیز در سامانه کدال در دسترس قرار دارد.

 

علم‌الهدی همچنین به ارائه آماری در خصوص درج شرکت‌ها در فرابورس ایران طی سال جاری پرداخت و گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد 25 شرکت را در فرابورس درج کرده‌ایم که از میان آنها 6 شرکت در بازار اول و 19 شرکت در بازار دوم بوده‌اند.

 

پذیرش 24 شرکت در سال 94

 

از سوی دیگر علم‌الهدی آماری نیز در مورد پذیرش سال جاری شرکت‌ها در فرابورس ایران ارائه کرد و توضیح داد: از ابتدای سال 94 تاکنون، بالغ بر 24 شرکت‌ را در صنایع مختلف در فرابورس پذیرش کرده‌ایم که از میان آنها شرکت‌ داروسازی سبحان انکولوژی پس از درج نماد آن در بازار دوم، هفته گذشته عرضه اولیه شد.

 

همچنین برنامه داریم شرکت‌های دیگری را که طی امسال پذیرش و بعد از احراز شرایط لازم، نماد آنها در بازارهای اول یا دوم درج شده‌اند، بنا به شرایط بازار برای نخستین بار عرضه کنیم.

 

وی نخستین شرکت پذیرش شده در فرابورس ایران را در سال جاری، شرکت پاکدیس در فروردین ماه اعلام کرد و گفت: دو شرکت آسیا سیر ارس و هتل بین‌المللی کوثر اصفهان نیز، آخرین شرکت‌های پذیرش‌ شده در فرابورس ایران در سال 94 به شمار می‌روند.

 

به گفته وی از 24 شرکتی که امسال پذیرش شده‌اند، تعداد 4 شرکت در بازار اول و 20 شرکت در بازار دوم هستند و شرکت‌های بسیاری نیز در صف پذیرش در فرابورس ایران قرار دارند که با تکمیل اطلاعات و مدارک آنها، اقدامات لازم برای پذیرش آنها در آینده صورت خواهد گرفت.


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 24 اسفند 1394 ساعت: 22:32 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

در سال 95 شاهد جذب منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری در ایران خواهیم بود

بازدید: 3
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
در سال 95 شاهد جذب منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری در ایران خواهیم بود

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در سال 95 شاهد جذب منابع مالی خارجی و سرمایه گذاری در کشور خواهیم بود گفت: رفت و آمد هیات های خارجی و مذاکرات آنها برای همکاری و سرمایه گذاری در ایران حتماً در سال 95 نتایج مثبت خود را بروز خواهد داد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری از سد و نیروگاه سیمره از وزارت نیرو به خاطر تلاش های فراوان در جهت تامین نیازها و ارائه خدمات مورد نیاز مردم نظیر آب و برق قدردانی کرد.

وی در ادامه با اشاره به دشواریها و مشکلات سال 94 خاطرنشان کرد: از ابتدا پیش بینی ما این بود که سال 94 سال سختی خواهد بود چرا که یک دوره طولانی رکود تورمی در کشور حاکم بود، رشد اقتصادی منفی بود و تحریم ها نیز تا حد زیادی اثرگذار شده بودو ما به این نتیجه رسیدیم که باید کشور را از این شرایط خارج کنیم.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در کنترل تورم اظهار داشت: کار بزرگی در مهار تورم انجام شد و دولت توانست گام های موثری در این زمینه بردارد.

جهانگیری تورم را مادر همه مشکلات اقتصادی دانست و گفت: متاسفانه ایران با تورم دو رقمی مواجه است و این در حالی است که تنها چند کشور اندک در جهان دارای تورم دو رقمی هستند.


این مطلب در تاریخ: پنجشنبه 20 اسفند 1394 ساعت: 16:7 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

تندر جدید سال آینده وارد بازار ایران می‌شود

بازدید: 9
دسته بندی: اخبارروز,اقتصادی,
تندر جدید سال آینده وارد بازار ایران می‌شود

اقتصاد > صنعت - دنیای اقتصاد نوشت:مدیرعامل رنو پارس ازتغییر خودروی تندر-90 و عرضه آن در بازار ایران در سال آینده خبر داد.

مدیرعامل رنو پارس ازتغییر خودروی تندر-90 و عرضه آن در بازار ایران در سال آینده خبر داد. پیمان کارگر در مورد وضعیت رنو در بازار خودروی ایران گفت: رنو برنامه‌ دارد تا در ایران به عنوان یک شریک استراتژیک برای خودروسازان ایرانی حضور داشته باشد و در این راه انتقال تکنولوژی چه در زمینه قطعه‌سازی و چه در زمینه ساخت خودرو در دستور کار قرار دارد.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های رنو با ایران خودرو و ساپیا در سال آینده گفت: در راستای همکاری با ایران خودرو فاز 2 تولید خودروی تندر-90 را از سال آینده در دستور کار خواهیم داشت که در این فاز با همکاری ایران خودرو تندر-90 با فیس لیفت (تغییر ظاهر خودرو) انجام گرفته بر روی آن وارد بازار می‌شود.

 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه آیا این فیس لیفت همان تغییرات انجام گرفته در رومانی است یا خیر گفت: فیس لیفت انجام شده با سرمایه‌گذاری‌هایی که در این بخش انجام گرفت، برای اولین بار در ایران انجام می‌شود که در آن 35 درصد از خودرو تغییر خواهد کرد. مدیرعامل رنو پارس در پاسخ به پرسش دیگری مبنی‌بر اینکه آیا در بخش فنی خودرو نیز تغییراتی انجام می‌شود،گفت: در تندر-90 جدید به سمت استفاده از گیربکس اتوماتیک در حال حرکت هستیم که در این زمینه هم‌اکنون کاملا به روز هستیم. وی ادامه داد: بحث اصلی در فیس لیفت این خودرو تغییرات در بخش‌های داخلی و نمای عقب و جلوی خودرو است.


این مطلب در تاریخ: چهارشنبه 12 اسفند 1394 ساعت: 18:33 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 618
کل نظرات کل نظرات : 3
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 0

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 12
بازدید دیروز بازدید دیروز : 11
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
آي پي امروز آي پي امروز : 1
آي پي ديروز آي پي ديروز : 9
بازدید هفته بازدید هفته : 29
بازدید ماه بازدید ماه : 139
بازدید سال بازدید سال : 3,017
بازدید کلی بازدید کلی : 25,760

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 35.175.182.106
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : چهارشنبه 21 آذر 1397

درباره ما

فروش انلاین محصولات