close
تبلیغات در اینترنت

سلامت

بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما بهترین مکان برای نمایش تبلیغات شما

بهترین روش بهبود حافظه و تمرکز چیست؟

بازدید: 5
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
بهترین روش بهبود حافظه و تمرکز چیست؟

ساده ترین راه بهبود حافظه و تمرکز

 

مطالعات جدید نشان می دهد، زردچوبه سبب بهبود حافظه و تمرکز می شود، همچنین در کاهش استرس و احساس خستگی و افزایش آرامش نقش دارد.

به گزارش ویرلن از ساینس، زردچوبه حاوی ترکیبی به نام کورکومین است که رنگ، عطر و طعم ادویه نیز ناشی از همین ماده است. مطالعات قبلی نشان داد که می توان از این ترکیب برای سرکوب خاطرات تلخ، تسکین روده و بهبود انواع زخم استفاده کرد.

مطالعات جدید نشان می دهد کورکومین با کاهش التهاب و بهبود جریان گردش خون، سبب بهبود عملکرد مغز می شود. داوطلبانی که در این آزمایش از کپسول حاوی کورکومین استفاده کردند، به نسبت هم سن و سالان حافظه و تمرکز بیشتری داشتند. کاهش احساس خستگی و استرس و افزایش آرامش، از دیگر خواص مصرف کورکومین در این آزمایش بود.

این اولین بار است که تاثیر زردچوبه بر بهبود خلق وخوی افراد سالمند مورد مطالعه قرار می گیرد.

کورکومین باعث تحریک سیستم ایمنی و مکانیسمی به نام آپوپتوز می شود. این مکانیسم منجر به نابودی باکتری مایکوباکتریوم توبرکلوزیس (سل) با استفاده از ماکروفاژ ها می شود.

کورکومین علاوه بر قابلیت فوق، خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. نتایج این تحقیقات در نشریه Psychopharmacology منتشر شده است


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 05 ارديبهشت 1395 ساعت: 11:16 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

آیا رژیم غذایی بر چاقی موثر می باشد؟

بازدید: 7
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
آیا رژیم غذایی بر چاقی موثر می باشد؟

میل به لاغر شدن به ویژه در میان دختران، اغلب در اوایل زندگی شروع می شود و می تواند به رژیم غذایی مزمن و الگوهای غذا خوردن محدود، منجر شود بر خلاف نظر عامه، رژیم غذایی معمولاً در دراز مدت کارآ نیست .

وب سایت رژیم سلامتی: میل به لاغر شدن به ویژه در میان دختران، اغلب در اوایل زندگی شروع می شود و می تواند به رژیم غذایی مزمن و الگوهای غذا خوردن محدود، منجر شود بر خلاف نظر عامه، رژیم غذایی معمولاً در دراز مدت کارآ نیست و در واقع ممکن است باعث شود شما در طول زمان وزن بیشتری به دست آورید.

 

شکستن چرخه رژیم لاغری می تواند به شما کمک کند تا داشتن یک رابطه بهتر با غذا را توسعه داده و یک وزن سالمتر و با ثبات را حفظ نمایید رژیم لاغری یک صنعت جهانی چند بیلیون دلاری است با این حال، هیچ مدرکی وجود ندارد که مردم در نتیجه آن لاغر می شوند در واقع، برعکس، به نظر می رسد درست باشد که چاقی در سراسر جهان به اپیدمی رسیده است حدود 13٪ از جمعیت بزرگسال جهان در حال حاضر چاق است و این عدد در ایالات متحده تا 35 درصد می رسد جالب توجه است، شواهدی وجود دارد که رژیم های لاغری در طولانی مدت موثر نیستند و آنها در واقع ممکن است منجر به افزایش وزن شوند.

 

آیا رژیم ها واقعاً فقط شما را چاق می کند؟

 

میل به رژیم لاغری یک وسواس اولیه

 

به عنوان اپیدمی، چاقی همچنان در حال رشد است و بسیاری از مردم به نوبه خود با رژیم غذایی با کالری محدود در تلاش برای از دست دادن وزن هستند.با این حال، مردم با چاقی تنها کسانی نیستند که رژیم غذایی دارند از دست دادن وزن یک اولویت برای بسیاری با وزن طبیعی و یا افراد با کمی اضافه وزن، به ویژه زنان است.بسیاری از محققان معتقدند که داشتن ارتباط یک تصویر بدن لاغر با قرار گرفتن در معرض رسانه ثابت برای مدل های لاغری، افراد مشهور و ورزشکاران بدتر شده است

 

میل به لاغرتر شدن از مدرسه آغاز خواهد شد در یک مطالعه، بیش از 50٪ از دختران با وزن طبیعی شش تا هشت ساله گفتند که وزن ایده آل آنها پایین تر از وزن واقعی خودشان است.دختران اعتقاد دارند که رژیم غذایی و وزن را اغلب از مادران خود دارند.در یک مطالعه، که 90 درصد از مادران آنها به تازگی فوت کرده بودند دختران پنج ساله با مادران دارای رژیم غذایی دو برابر بیشتر به فکر رژیم غذایی بودند در مقایسه با دختران و مادرانی که رژیم غذایی نداشتند.

 

رژیم غذایی صنعت بیلیون دلاری

 

از دست دادن وزن یک کسب و کار بزرگ در سراسر جهان است.تخمین زده شده که برنامه های رژیم لاغری، محصولات و روش های درمانی دیگر بیش از 150 میلیارد دلار سود در ایالات متحده و اروپا تولید کرده است.پیش بینی شده است که بازار کاهش وزن جهانی به بیش از 206 میلیارد دلار در سال 2019 برسد.  جای تعجب نیست برنامه های رژیم لاغری می تواند برای کسی که می خواهد بیش از چند پوند وزن از دست بدهد بسیار گران باشد.یک مطالعه نشان داد به طور متوسط هزینه از دست دادن 11   پوند (5  کیلوگرم ) وزن 755 دلار در برنامه های رژیم لاغری و تا  2730  دلار برای داروی ارلیستات است.هنگامی که این تلاش های متعدد مورد توجه قرار گرفته است برخی از مردم در نهایت هزینه های هزاران دلار برای از دست دادن وزن، را اغلب بدون هیچ موفقیت  در بلند مدت داشته اند.

 

کاهش وزن در رژیم های غذایی در بلند مدت میزان موفقیت پایینی دارد

 

رژیم غذایی برای دستیابی به کاهش وزن طولانی مدت موفق چگونه هستند؟ به طور کلی، نتایج بسیار ناامید کننده هستند.در یک مطالعه، سه سال پس از اجرای برنامه کاهش وزن به این نتیجه رسیدند که در یک برنامه کاهش وزن، تنها 12٪ از 75٪ کسانیکه وزنشان کاهش یافته بود کاهش وزن خود را حفظ کردند در حالی که 40٪ وزن بیشتر از وزن اولیه به دست آورده بودند.مطالعه دیگری نشان داده است که پنج سال پس از یک برنامه کاهش وزن 6 ماهه در یک گروه از زنان که وزن از دست دادند آنها به طور متوسط 7.9 پوند (3.6 کیلوگرم) بیش از وزن اولیه خود پیدا کردند.با این حال، یک مطالعه دیگر نشان داد که تنها 19 درصد از مردم قادر به حفظ 10 درصد کاهش وزن خود برای مدت 5 سال بودند.همچنین به نظر می رسد که به دست آوردن مجدد وزن صرف نظر از نوع رژیم غذایی که استفاده می شود به علت کاهش وزن رخ می دهد هر چند برخی رژیم های غذایی کمتر از دیگر رژیم ها برگشت دارند.

 

به عنوان مثال، در یک مطالعه سه رژیم غذایی مقایسه شد افرادی که به دنبال یک رژیم غذایی با چربی تک اشباع نشده بودند برگشت وزن کمتر نسبت به کسانی که به دنبال یک رژیم غذایی کم چرب و یا کنترل شده بودند به دست آوردند.یک گروه از محققان با بررسی 14 مطالعه از دست دادن وزن بر این باور هستند که در بسیاری از موارد، برگشت وزن مجدد ممکن است بالاتر باشد زیرا نرخ پیگیری ها بسیار پایین هستند و کاهش وزن اغلب از طریق تلفن یا پست الکترونیکی گزارش می شود.اگر چه درصد افرادی که برگشت مجدد وزن داشتند احتمالا کمتر از این رقم 95٪ که شما ممکن است شنیده باشید است تحقیقات نشان می دهد که اکثریت مردم گزارش افزایش وزن بیشتر از قبل را داشته اند.

 

آیا رژیم ها واقعاً فقط شما را چاق می کند؟

 

 آیا رژیم ها واقعاً فقط شما را چاق می کند؟

 

مطالعات نشان می دهد که، به جای دستیابی به کاهش وزن، بسیاری از افراد که اغلب رژیم غذایی داشتند در نهایت در دراز مدت افزایش وزن داشتند.بررسی 2013 نشان داد که در 15 از 20 مطالعات از مردم غیر چاق، با رفتارهای رژیم غذایی اخیر پیش بینی افزایش وزن در طول زمان را داشتند.یکی از عواملی که سبب به دست آوردن مجدد وزن در افراد با وزن طبیعی می شود افزایش هورمون های اشتها است.بدن وقتی حس کند چربی و عضله را از دست داده است تولید هورمون گرسنگی آور را افزایش می دهد.علاوه بر این، محدودیت کالری و از دست دادن توده عضلانی سبب کم شده سرعت متابولیسم بدن شما می شود و هنگامی که شما دوباره به طور معمول شروع به غذا خوردن می کنید به دست آوردن مجدد وزن آسان تر می شود.

 

در یک مطالعه، در  مردان با وزن طبیعی به دنبال یک رژیم غذایی که 50 درصد از نیازهای کالری آنها را تامین می کرد در مدت سه هفته، آنها شروع به سوزاندن255  کالری کمتر در هر روز داشتند.بسیاری از زنان برای اولین بار در اوایل نوجوانی و یا قبل از نوجوانی به سراغ یک رژیم غذایی می روند.بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی در دوران بلوغ ممکن است خطر ابتلا به اضافه وزن یا چاقی و یا داشتن اختلال خوردن در آینده را افزایش می دهد.یک مطالعه در سال 2006 نشان می دهد که نوجوانان که رژیم لاغری داشتند دو برابر احتمال پیدا کردن اضافه وزن را نسبت به نوجوانان غیر رژیم لاغری داشتند.

 

هر چند عوامل وراثتی نقش مهمی در افزایش وزن بازی می کند مطالعات بر روی دوقلوهای همسان نشان داده است که رفتار رژیم غذایی ممکن است به همان اندازه مهم باشد.در یک مطالعه در فنلاند که روی 2000 دوقلو بیش از 10 سال انجام شد پس از آن، یک دوقلو که حتی یک بار رژیم غذایی داشتند نسبت به دوقلویی بدون رژیم غذایی دو برابر احتمال به دست آوردن وزن داشتند و خطر با تلاش بر رژیم غذایی اضافی افزایش یافت.

 

جایگزین هایی رژیم غذایی که واقعاً موثر است

 

خوشبختانه، برخی از گزینه ها در رژیم غذایی که در شما شانس بهتری برای اجتناب از افزایش وزن مجدد ایجاد می کند.تمرکز بر روی انتخاب غذاهای سالم و آگاهانه خوردن است.سعی کنید ذهنیت غذا خوردن به رژیم غذایی را تغییر دهید و بر بهینه سازی سلامت خود تمرکز داشته باشید.برای شروع، تغذیه با مواد غذایی را انتخاب کنید که شما را راضی نگه داشته و اجازه می دهد تا شما سطح انرژی خوب را حفظ کنید بنابراین شما بهترین احساس خود را دارید.خوردن آگاهانه استراتژی مفید دیگری است. کم کردن سرعت، قدردانی از تجربه غذا خوردن و گوش دادن به نشانه های گرسنگی و سیری می تواند ارتباط شما را با مواد غذایی بهبود بخشد و ممکن است منجر به کاهش وزن شود.

 

به طور منظم ورزش کنید

 

ورزش می تواند استرس را کاهش دهد و سبب بهبود سلامت کلی و حس خوب بودن شما شودتحقیقات نشان می دهد که حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی روزانه به ویژه برای تعمیر و نگهداری وزن سودمند است.تا آنجا بهترین شکل ورزش کردن است بهتر است ورزشی را انتخاب کنید که شما از ان لذت ببرید و بتوانید در دراز مدت متعهد به انجام آن باشید.قبول کنید که دستیابی به وزن "ایده آل" ممکن است ممکن نباشد.شاخص توده بدن (BMI) اندازه گیری وزن به کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد به متر است این اغلب استفاده می شود تا مردم محدوده وزن سالم خود را تعیین کنند.محققان سودمندی BMI برای پیش بینی خطر ابتلا به سلامت را به چالش کشیده اند به دلیل اینکه در آن ساختار استخوان، سن، جنس، توده عضلانی و یا چربی ذخیره شده در بدن فرد در نظر گرفته نمی شود. BMI بین 18.5 و 24.9 به صورت نرمال در نظر گرفته شده است، در حالی که BMI بین 25 و 29.9 اضافه وزن در نظر گرفته می شود و شاخص توده بدنی بالاتر از 30 است چاق نامیده می شود.

 

آیا رژیم ها واقعاً فقط شما را چاق می کند؟

 

با این حال، این مهم است که تشخیص دهند که شما می توانید سالم باشید حتی اگر در محدوده وزن ایده آل نباشید برخی از افراد احساس  سلامت دارند ولی در یک وزن بالاتر از آنچه که BMI نرمال در نظر گرفته هستند.اگر چه بسیاری از رژیم های غذایی وعده کمک به دستیابی شما به "بدن رویای" می دهند حقیقت این است که برخی از مردم به سادگی نمی توانند خیلی لاغر شوند.مطالعات نشان می دهد که در واقع تناسب اندام در یک وزن پایدار، سالم تر از از دست دادن و به دست آوردن وزن از طریق چرخه هایی رژیم غذایی است.پذیرش وزن فعلی شما می تواند به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس بدن، منجر شود و از سرخوردگی مادام العمر تلاش برای رسیدن به یک هدف وزن غیر واقعی اجتناب کنید


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 05 ارديبهشت 1395 ساعت: 10:43 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

بیماری رفلاکس معده و داروهای موثر در بهبود آن

بازدید: 19
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
بیماری رفلاکس معده و داروهای موثر در بهبود آن

به گزارش قدس آنلاین به نقل از جام نیـوز،رفلاکس معده می‌تواند باعث سرفه، خشن شدن صدا و احساس مزه تلخی در دهان گردد. همچنین اسید معده می‌تواند به مری صدمه برساند و عمل بلع را مشکل سازد.

بیماری رفلاکس معده به مری (GERD)‌ که اغلب با ترش کردن معده اشتباه گرفته می‌شود یکی از اختلالات شایع گوارشی است.

ترش کردن معده ممکن است با خوردن یک تکه پیتزا رخ دهد و شما را اذیت کند در حالی که بیماری رفلاکس معده به مری وقتی رخ می‌دهد که غذا، محتویات اسید معده، ترکیبات صفراوی یا عصاره پانکراس به مری برمی‌گردد و این عارضه بیش از دو نوبت در هفته رخ می‌دهد. این ترکیبات اسیدی که به داخل مری وارد می‌شوند سبب سوزش، التهاب و زخم می‌شوند که این فرآیند غیرعادی می‌تواند منجر به سائیده شدن و نازک شدن جداره مری شود.

علائم ابتلا به رفلاکس معده،  گیر کردن غذا در مری، التهاب توام با سوزش، حالت تهوع، سرفه‌های مزمن، خس خس سینه، علائم شبه آسم و پوسیدگی و فرسایش میانی دندان‌ها هستند. این مسئله همچنین احتمال ابتلا به سرطان مری را در شما افزایش می‌دهد. در درمان این بیماری یافتن منشا اصلی بروز آن، مهمترین گام محسوب می‌شود.

افراد دارای اضافه وزن و مسن به دلیل داشتن چربی شکمیِ بیشتر که عملکرد مری و اسفنکتر مری را دچار اختلال می‌کند، بیشتر در معرض ابتلا  عارضه ی  رفلاکس معده  هستند. این چربی‌های شکمی عملکرد دریچه اسفنکتر را که از بازگشت اسید معده به مری جلوگیری می‌کند مختل می‌سازد. بسیاری عوامل نظیر مصرف الکل، نیکوتین، مصرف خوراکی‌های حاوی کافئین و غذاهای پرچرب و پرادویه سبب شل شدن عضلات اسفنکتر می‌شوند. اما ناامید نشوید.

درمان گیاهی برای ریفلاکس معده

آلوئه ورا : عصاره‌ی آلوئه‌ورا به هضم غذا کمک می‌کند و برای درمان التهاب مفید است. این ماده به کاهش تحریک حاصل از برگشت اسید معده کمک می‌کند. آلوئه‌ورا حاوی موادی مانند پولی‌ساکاریدها و گلیکوپروتئین‌هاست که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. در عین حال پولی‌ساکاریدها به ترمیم پوست کمک می‌کنند و گلیکوپروتئین‌ها برای کاهش درد و التهاب مفید هستند.

خوردن ژل آلوئه‌ورا پیش از غذا مفید است. مقداری از این ژل را می‌توانید همراه چای یا آبمیوه نیز میل کنید. آب آلوئه‌ورا شامل ویتامین‌های مختلف، موادمعدنی و آنزیم‌های مفید برای سیستم ایمنی است. همچنین این گیاه، شامل فیبر است که به تنظیم حرکات روده و کاهش یبوست نیز کمک می‌کند و برای بیماری رفلاکس معدهمفید است.

عصاره‌ی آلوئه‌ورا به هضم غذا کمک می‌کند و برای درمان ریفلاکس معده است

شیرین بیان : این گیاه معده را با یک ماده ژل مانند پوشش می‌دهد و از تحریک آن جلوگیری می‌کند.گیاه شیرین بیان به صورت تنتور یا چای در دسترس است. ریشه‌ی شیرین بیان به صورت چای و قرص در بازار موجود است. این گیاه باید با مشورت پزشک استفاده شود زیرا حاوی ماده‌ای به نام گلیسیریزین است که ممکن است عوارض ناخواسته به همراه داشته باشد.

علاوه بر این شیرین بیان برای کاهش فشار خون نیز مفید است. قرص‌های جویدنی که از گیاه تهیه می‌شود نیز ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. این ماده باید با بزاق دهان مخلوط شود و به شکل کپسول تاثیری ندارد. قرص‌های جویدنی 1 تا 2 بار در روز پیش از غذاها باید مصرف شود.

آب گرم و آبلیموی تازه: صبح خود را با یک فنجان آب گرم و آبلیموی تازه شروع کنید. با نوشیدن این محلول با معده خالی و 15 الی 20 دقیقه قبل از خوردن صبحانه، بدن می‌تواند به طور طبیعی اسید معده را متعادل کند. این محلول برای همه بی‌خطر است رفلاکس معده مفید است.

جوش شیرین: یک قاشق جوش شیرین را در نصف فنجان آب حل کنید و بنوشید، اگرچه این محلول بدمزه است اما برای رفلاکس معده موثر است.

سنبل ختایی : گیاهی دارویی است که ریشه، میوه و دانه‌های آن خواص دارویی دارد.این گیاه به همراه 5 گیاه دارویی دیگر مصرف می‌شود و در بهبود نشانه‌های ریفلاکس معده بسیار مفید است. عصاره‌ی آن را با عصاره‌ی سیر و هویج و رازیانه مخلوط کنید و سه بار در روز هر بار یک میلی‌لیتر از آن را استفاده کنید.

سنبل ختایی گیاهی دارویی است که در بهبود نشانه‌های ریفلاکس معده بسیار مفید است

سرکه سیب: روزی یک تا دو قاشق چایخوری سرکه سیب بخورید. مخلوط سرکه سیب و عسل بسیار مفید و خوشمزه است. حتی می‌توان به جای لیمو، سرکه سیب در چای ریخت. بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند سوء هاضمه و رفلاکس بر اثر تولید زیاد اسید معده ایجاد می شود. اما آخرین مطالعات نشان می‌دهد که بر خلاف باور مردم، این عارضه به دلیل کمبود اسیدهای لازم برای هضم کامل غذا بروز می‌کند. همچنین خوردن ترشی، ترشی کلم و سایر غذاهای ترش و اسیدی به کنترل اسید معده کمک می‌کند.

چای‌ها و دمنوش‌ها: نوشیدن چای و دمنوش بابونه، نعناع یا شنبلیله به کاهش علائم رفلاکس اسیدی کمک می‌کند.

بابونه : گل این گیاه در داروها استفاده می‌شود. ماده شیمیایی موجود گیاه بابونه سبب کاهش التهاب می‌شود. 50 قطره از تنتور این گیاه را سه بار در روز میل کنید. استفاده طولانی مدت بابونه ممکن است سبب بروز حساسیت شود.

بادرنجبویه : برای درمان نفخ معده و روده استفاده می‌شودرفلاکس معده مفید است. استفاده از این گیاه عوارض جانبی ندارد اما در صورتی که با گیاهان دیگر استفاده شود ممکن است سبب حساسیت پوستی مانند راش یا خارش پوستی شود.

بادرنجوبه برای درمان نفخ معده و روده استفاده می‌شود

جلبک دریایی فوکوس : 5 تا 10 میلی‌گرم از این گیاه که به صورت کپسول باشد سه بار در روز مصرف شود. مصرف این گیاه عوارض جانبی مربوط به مسمومیت ید در بردارد. خواص آن کمک به هضم غذا، رفع یبوست و کمک به سیستم گوارش است. در درمان نشانه‌های ریفلاکس معده بسیار مؤثر است.

خار مریم : برای درمان موقتی سوزش سرِدل استفاده می‌شود. چون سرشار از کلسیم است برای ریفلاکس اسید معده مفید است. اما بیشتر از 200 گرم از شیره‌ی آن نباید مصرف شود.


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 23 فروردين 1395 ساعت: 12:0 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

فواید و عوارض خوردنی های ضد التهاب

بازدید: 5
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
فواید و عوارض خوردنی های ضد التهاب

التهاب می تواند هر دو خوب و یا بد باشد از یک طرف، آن کمک می کند تا بدن شما نسبت به عفونت و آسیب دفاع کند اما از سوی دیگر، التهاب مزمن می تواند به افزایش وزن و بیماری منجر شود.

وب سایت رژیم سلامتی - دکتر فتحی: التهاب می تواند هر دو خوب و یا بد باشد از یک طرف، آن کمک می کند تا بدن شما نسبت به عفونت و آسیب دفاع کند اما از سوی دیگر، التهاب مزمن می تواند به افزایش وزن و بیماری منجر شود. استرس، مواد غذایی التهابی ناسالم و سطح فعالیت پایین می تواند این خطر را حتی بدتر کند با این حال، برخی از مواد غذایی در واقع می تواند به مبارزه با التهاب کمک کنند.

 

در این مقاله لیستی از 13 مواد غذایی ضد التهابی که توسط علم پشتیبانی شده است آورده می شود.

 

1. انواع توت ها

 

توت ها میوه های کوچک همراه با فیبر، ویتامین و مواد معدنی هستند.

 

 

 

اگر چه انواع مختلفی دارد برخی از انواع شایع توت ها عبارتند از:

 

توت فرنگی.

بلوبری.

تمشک قرمز.

تمشک سیاه.

 

انواع توت ها حاوی آنتی اکسیدان هایی موسوم به آنتوسیانین ها هستند این ترکیبات اثرات ضد التهابی دارند که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهند. بدن شما سلول های کشنده طبیعی (NK) دارند که به حفظ سیستم ایمنی بدن شما برای عملکرد درست کمک می کند.

 

یک مطالعه نشان داد در مردانی که هر روز بلوبری مصرف می کنند سلول های NK به طور قابل توجهی بیشتر تولید می شود. در مطالعه دیگری، مردان و زنان دارای اضافه وزن که توت فرنگی می خوردند سطوح پایین تری از شاخص های التهابی خاص در ارتباط با بیماری های قلبی داشتند.

 

2. ماهی های چرب

 

ماهی های چرب یک منبع بزرگ از پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند EPA و  DHA هستند اگر چه تمام انواع ماهی ها حاوی برخی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند ماهی های چرب بهترین منابع هستند و عبارتند از:

 

سالمون.

ساردین.

شاه ماهی.

ماهی خال مخالی.

آنچوی.

 

EPA و DHA سبب کاهش التهابات عامل سندرم متابولیک، بیماری های قلبی، دیابت و بیماری کلیه می شود. این اتفاق اینگونه می افتد که بدن این اسیدهای چرب را به ترکیبات به نام resolvins و protectins با اثرات ضد التهابی متابولیزه می کنند. در مطالعات بالینی، مردمی که ماهی سالمون یا مکمل EPA و DHA را مصرف می کردند کاهشی در (CRP) داشتند.

 

3. کلم بروکلی

 

کلم بروکلی بسیار مغذی است. این سبزی کلم، همراه با گل کلم، کلم بروکسل و کلم پیچ است. تحقیقات نشان داده است که خوردن مقدار زیادی از سبزیجات با کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان در ارتباط است این ممکن است به اثرات ضد التهابی از آنتی اکسیدان موجود در آنها مربوط شود. کلم بروکلی غنی از سولفورافان یک آنتی اکسیدانی که با کاهش سطح سیتوکین ها و NF-KB، عامل التهاب مبارزه می کند.

 

4. فلفل

 

فلفل و فلفل تند دارای ویتامین C و آنتی اکسیدان ها است که با اثرات ضد التهابی قدرتمند همراه می شود. فلفل حاوی آنتی اکسیدان کوئرستین است و نشان داده شده که سبب کاهش آسیب اکسیداتیو در افراد مبتلا به سارکوئیدوز می شود. فلفل تند حاوی اسید سیناپیک و فرولیک اسید است که ممکن است التهابات منجر به پیری سالم را کاهش دهد.

 

5. چای سبز

 

شما احتمالاً در حال حاضر شنیده اید که چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی هایی است که شما می توانید بنوشید. نشان داده شده است ریسک ابتلا به بیماری های قلبی، سرطان، بیماری آلزایمر، چاقی و غیره را کاهش می دهد

 

بسیاری از مزایای آن به دلیل آنتی اکسیدان و خواص ضد التهابی، به ویژه ماده ای به نام اپیگالاکتوچین - 3 - گالات (EGCG) می باشد. EGCG با کاهش تولید سیتوکین پیش التهابی سبب مهار التهاب و آسیب به اسیدهای چرب موجود در سلول های شما می شود.

 

 

 

4. آوکادو

 

آوکادو یک غذای فوق العاده است آنها با پتاسیم، منیزیم، فیبر و چربی های اشباع نشده قلب سالم همراه است. آنها همچنین حاوی کاروتنوئیدها و توکوفرول، که با کاهش خطر ابتلا به سرطان در ارتباط است. علاوه بر این، نشان داده شده است که یک ترکیب موجود در آوکادو التهاب در سلول های جوان پوست را کاهش می دهد.

 

در یک مطالعه، زمانی که افراد یک تکه از آوکادو با یک همبرگر مصرف کردند سطوح پایین تری از شاخص های التهابی NF-KB و  IL-6 را نسبت به شرکت کنندگان که همبرگر به تنهایی خوردند نشان دادند.

 

7. قارچ

 

قارچ ساختار گوشتی دارند و توسط انواع خاصی از قارچ ها تولید شده اند. هزاران گونه در سراسر جهان وجود دارد اما تنها چند نوع خوراکی و رشد تجاری دارند. این انواع عبارتند از قارچ دنبلان خوراکی، قارچ های پورتوبلو و شیتک و غیره می باشد. قارچ در کالری پایین و بسیار غنی در تمام ویتامین B، سلنیوم و مس است.

 

قارچ همچنین حاوی لکتین ها، فنل ها و مواد دیگری که حفاظت ضد التهابی را فراهم می کند. یک نوع خاص از قارچ به نام قارچ شیری به طور بالقوه ممکن است درجات پایین التهاب را در چاقی کاهش می دهد.

 

با این حال، یک مطالعه نشان می دهد که پخت و پز قارچ مقدار زیادی از ترکیبات ضد التهابی آن را کاهش می دهد پس ممکن است مصرف آنها به صورت خام یا کم پخته شده بهترین باشد.

 

8. انگور

 

انگور حاوی آنتوسیانین ها، عامل کاهش التهاب است. آنها همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مختلف، از جمله بیماری قلبی، دیابت، چاقی، بیماری آلزایمر و اختلالات چشم را کاهش دهد.

 

انگور نیز یکی از بهترین منابع رسوراترول، ترکیب با خواص درمانی بسیار است. در یک مطالعه، افراد مبتلا به بیماری قلبی که روزانه عصاره انگور مصرف داشتند کاهش ژن نشانگر التهابی از جمله NF-kB را تجربه داشتند.

 

همچنین، سطح آدیپونکتین در آنها افزایش یافته است که سطوح افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

 

 

 

9. زردچوبه

 

ادویه زردچوبه ای با، عطر و طعم خاکی قوی که اغلب در ادویه کاری و دیگر انواع غذاهای هندی استفاده می شود. توجه زیادی به محتوای ضد التهاب قدرتمندی به نام کورکومین در این ماده غذایی شده است.

 

زردچوبه در کاهش التهاب در اثر آرتروز، دیابت و بیماری های دیگر  موثر است. هنگامی که افراد مبتلا به سندرم متابولیک، روزانه 1 گرم کورکومین دریافت کردند آنها کاهش قابل توجهی در CRP نسبت به گروه دارونما را داشتند.

 

با این حال، ممکن است سخت باشد زیرا بدست آوردن کورکومین به اندازه کافی نیاز به مصرف مقدار قابل توجهی از زردچوبه به تنهایی دارد. در یک مطالعه، زنان دارای اضافه وزن که 2.8 گرم زردچوبه در روز گرفتند هیچ بهبودی در شاخص های التهابی نداشتند.

 

خوردن فلفل سیاه همراه با زردچوبه سبب افزایش اثرات آن می شود فلفل سیاه شامل پیپرین است که می تواند جذب کورکومین را تا 2000٪ افزایش دهد.

 

10. روغن زیتون

 

روغن زیتون خالص یکی از سالم ترین چربی ها است که شما می توانید مصرف نمایید. روغن زیتون سرشار از چربی های اشباع نشده است و یک جزء اصلی در رژیم غذایی مدیترانه ای، فراهم می کند که خواص درمانی متعددی دارد.

 

بسیاری از مطالعات خواص ضد التهابی روغن زیتون را تجزیه و تحلیل می کند. آن با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان مغز و سایر شرایط جدی سلامت در ارتباط است. در یک مطالعه رژیم غذایی مدیترانه ای، در کسانی که 1.7 اونس (50 میلی لیتر) روغن زیتون روزانه مصرف داشتند CRP و چند نشانه التهابی دیگر به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

 

اثر کانتال، یک آنتی اکسیدان موجود در روغن زیتون، با داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن مقایسه شده است. با این حال، این مهم است که به نوع روغن زیتون توجه داشته باشید خواص ضد التهابی در روغن زیتون خالص بسیار بیشتر از روغن زیتون تصفیه شده است.


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 23 فروردين 1395 ساعت: 11:57 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

تجهیز ویروس برای حمله به سلول های سرطانی

بازدید: 9
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
تجهیز ویروس برای حمله به سلول های سرطانی

محققان آرژانتینی می‌گویند ویروسی را كه باعث سرماخوردگی، ورم ملتحمه و برونشیت می‌شود، از نظر ژنتیكی اصلاح كرده‌اند تا بدون لطمه به بافت سالم به سلول‌های سرطانی حمله كند.

 

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، ایده استفاده از ویروس‌ها برای تحریك سیستم ایمنی بدن و یافتن و كشتن سلول‌های سرطانی از مدت ها قبل دانشمندان را مشغول كرده است. این علاقه در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفت در مهندسی ژنتیك شدت یافته است؛ چراكه به دانشمندان اجازه می دهد ویروس‌ها را علیه تومورهای سرطانی تجهیز كنند.

دكتر اسوالدو پادجیسر، رئیس آزمایشگاه درمان سلولی و مولكولی موسسه 'له لوار' در بوئنوس آیرس ویروسی را پرورش داده است تا به سلول‌های بدخیم و همچنین به بافت بنیادی همراه تومور حمله می‌كند.

پادجیسر گفت: این ویروسی است كه ما با اصلاح ژنتیكی قابلیت آلوده سازی آن را به سلول‌های بدخیم محدود كرده‌ایم، در حالی كه اصالتا می‌تواند سلول‌های عادی را آلوده كند و باعث سرماخوردگی، ورم ملتحمه و برونشیت شود. علاوه بر تغییراتی كه ما برای محدودیت آلودگی به سلول‌های بدخیم انجام داده ام، این ویروس ژنی دارد كه پاسخ سیستم ایمنی را تشدید هم می‌كند.»

نشریه نیچر ماه اكتبر از فرآیند تایید شدن ویروس‌های ضدسرطان خبر داد. پژوهشگران امیدوارند ادامه آزمایش‌های بالینی ویروس‌های ضدسرطان مشابه و تایید نهایی آنان، باعث ایجاد انگیزه بیشتر و جذب سرمایه مورد نیاز برای توسعه این روش باشد.

به گفته پادجیسر، این ویروس‌ها در مدل‌های پیش-بالینی سرطان كه آزمایش شده‌اند، به ویژه سرطان‌های تخمدان و پوست بسیار موثر هستند. اما ویروس‌های دیگری نیز برای مبارزه با سرطان‌های لوزالمعده و روده بزرگ وجود دارند.

در همین حال، پروفسور لورنس یانگ متخصص سرطان از دانشگاه وارویك انگلیس می‌گوید كه سازوكاری برای نفوذ در سلول‌های اطراف تومور سرطانی ابداع شده است. یكی از موضوعات جالب در مورد سرطان، افزایش درك این موضوع است كه زمانی كه شما مبتلا به تومور سرطانی می‌شوید، در واقع تعداد زیادی سلول در اطراف تومور هستند كه تحت تاثیر محیط جدید، رفتار غلط از خود نشان می‌دهند.

به هر حال به عقیده وی، هنوز موانعی در برابر این روش درمانی وجود دارد. علاوه بر كاهش هزینه‌های درمانی برای همگانی ساختن آن، سیستم ایمنی شخص ممكن است به مرور زمان در مقابل مقدار معینی از دارو واكنش نشان داده و آن را كم اثر كند.


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 23 فروردين 1395 ساعت: 11:54 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

آیا سرطان زا بودن گوشت قرمز ممکن می باشد؟

بازدید: 7
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
آیا سرطان زا بودن گوشت قرمز ممکن می باشد؟

سازمان بهداشت جهانی به تازگی تحلیلی را منتشر کرده که نشان می‌دهد مصرف گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده با احتمال ابتلا به سرطان در ارتباط است، اما این بدان معنا نیست که شما برای همیشه باید با برگرها و استیک‌ها خداحافظی کنید.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرادید، شایعات پیرامون سرطان زا بودن گوشت قرمز کم نیست. اگر شما هم از طرفداران انواع استیک هستید، پس بهتر است این گزارش را بخوانید تا به پاسخ بسیاری از سوالاتتان دست پیدا کنید.

 

به گزارش ریدرز دایجست، سازمان بهداشت جهانی به تازگی تحلیلی را منتشر کرده که نشان می‌دهد مصرف گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده با احتمال ابتلا به سرطان در ارتباط است، اما این بدان معنا نیست که شما برای همیشه باید با برگرها و استیک‌ها خداحافظی کنید.

 

1. آن مطالعه دقیقا چه می‌گوید؟

آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطانی (IARC) که از زیرمجموعه‌های سازمان بهداشت جهانی محسوب می‌شود، بیش از 800 مطالعه را برای یافتن ارتباط بین گوشت قرمز و سرطان بررسی کرده است. در این مطالعه افراد زیادی از سراسر جهان، از نژادها و با رژیم‌های غذایی مختلف، شرکت داشتند.

 

پژوهشگران دریافتند که مصرف روزانه سه اونس گوشت قرمز (حدودا 85 گرم) می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ (و گاهی اوقات سرطان لوزالمعده و پروستات) را تا 17 درصد افزایش دهد. به عبارتی، به ازای مصرف هر یک و نیم اونس گوشت قرمز در روز، احتمال ابتلای فرد به سرطان روده بزرگ تا 18 درصد بیشتر می‌شود. آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطانی گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده را در کنار نور آفتاب، مشروبات الکلی و تنباکو در پنج گروه عوامل منجر به سرطان قرار داده است.

 

گوشت قرمز (گوشت گاو، گوشت گوساله، گوشت خوک، گوشت گوسفند و گوشت بز) در دسته «احتمالا سرطان زا برای انسان» و گوشت فرآوری شده (بیکن، سوسیس و هات داگ) در دسته «سرطان زا برای انسان» قرار گرفتند. جالب است که گوشت فرآوری شده در کنار تنباکو به عنوان عامل سرطان زا قرار دارد اما این مسئله بدان معنا نیست که مصرف همبرگر به اندازه مصرف سیگار خطرناک باشد. گفتنی است پژوهش انجام شده توسط آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطانی بر اساس شواهد علمی مواد سرطان زا صورت گرفته و نه بر اساس احتمال واقعیِ ابتلا به سرطان.

 

2. اگر گوشت بخورم، سرطان می‌گیرم؟

محققان می‌گویند که هنوز نیازی نیست با خوردن ساندویچ برای صبحانه خداحافظی کنید. آژانس بین‌المللی پژوهش‌های سرطانی در گزارش خود ننوشته که مصرف چه میزان گوشت قرمز مفید است، اما محققان بخش سلامت می‌گویند که حد وسط را در این باره باید گرفت.

 

جان یوانیدیس، مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌ها در دانشگاه استنفورد در گفتگو با نیویورک تایمز گفت: «به نظرم خیلی مهم است که مردم را از مصرف گوشت قرمز نترسانیم.» داریوش مظفریان، رئیس دانشکده علوم تغذیه در دانشگاه تافتس نیز در گفتگو با NPR گفت که هنوز مدارک کافی برای تجویز مقادیر معین گوشت قرمز در دست نیست. با این حال، وی پیشنهاد می‌کند که ماهی یک یا دو مرتبه گوشت فرآوری شده و هفته‌ای یک تا دو مرتبه نیز گوشت غیر فرآوری شده می‌توان مصرف کرد.

 

3. آیا برخی گوشت‌ها سالم‌ترند؟

گوشت راسته همیشه می‌تواند انتخاب شماره یک شما باشد. این مسئله هم در مورد گوشت قرمز و هم در مورد مرغ صحت دارد. جالب است بدانید که بخش‌های فربه‌تر جانوران حاوی مقادیر بیشتر چربی اشباع شده و کلسترول است که با بیماری‌های قلبی، دیابت و مرگ زودرس در ارتباط است.

 

بر روی برخی گوشت‌های موجود، میزان چربی درج شده است. اگر هم قصد خرید استیک را دارید، آن‌هایی را انتخاب کنید که ظاهرا چربی کمتری دارند. همچنین مصرف سوسیس و موارد مشابه را کم کنید، زیرا آن‌ها حاوی مقادیر بالای چربی اشباع شده و سدیم هستند.

 

4. آیا نوع طبخ گوشت اهمیت دارد؟

مختصر بگوییم: بله همین‌طور است. چندین مطالعه وجود دارد که طبخ گوشت قرمز در دمای بالا که منجر به زغالی شدن آن می‌شود، می‌تواند منجر به تشکیل ترکیبات سرطان زا شود. این ترکیبات پس از اثر گذاشتن بر روی DNA می‌تواند باعث تشکیل سرطان در بدن شخص شود.

 

پژوهش انجام شده در دانشگاه مینوستا نشان داد که مصرف منظم گوشت زغالی شده می‌تواند احتمال ابتلای فرد به سرطان لوزالمعده را تا 60 درصد افزایش دهد. اگر همچنان دوست دارید که گوشت را کباب کنید، سعی کنید گوشت مستقیما در معرض شعله‌های آتش قرار نگیرد. همچنان سعی کنید که آن را مرتبا بچرخانید. در ضمن فراموش نکنید که گوشت را پیش از کباب کردن بخوابانید. مطالعه انجام شده در موسسه آمریکایی پژوهش‌های سرطانی نشان داد که خواباندن گوشت به مدت 30 دقیقه می‌تواند احتمال تشکیل ترکیبات شیمیاییِ سرطان زا را در آن کم کند.

 

بخش‌های زغالی یا سوخته شده گوشت می‌تواند حاوی ترکیبات شیمیایی و سرطان زا باشد.

 

5. بهتر نیست "گیاه خوار" شویم؟

لزوما نه. گوشت قرمز منبع مقوی برای دریافت پروتئین، ویتامین و مواد معدنی است. بدن برای انجام فعالیت‌ها و همچنین تقویت دستگاه ایمنی به این نوع منابع احتیاج دارد. اگر گوشت را کاملا از چرخه غذایی خود حذف کنید، در واقع مواد مغذی را کنار گذاشته‌اید که سلامت کلی بدنتان به آن‌ها وابسته است


این مطلب در تاریخ: دوشنبه 16 فروردين 1395 ساعت: 21:40 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

چاقی و اضافه وزن در ایرانی ها و مقدار تعیین شده آن

بازدید: 17
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
چاقی و اضافه وزن در ایرانی ها و مقدار تعیین شده آن
مهر: دکتر هدایت حسینی با اشاره به اخرين مطالعات بين المللي انجام شده بر روي حدود ٢٠ ميليون نفرر جمعيت از  ١٨٦ كشور جهان  اظهار داشت: وزن ساكنين جهان در ٤٠ سال اخير رو به افزايش  است بطوریکه چاقي يكي از مهمترين مشكلات سلامتی بشر در قرن حاضر  محسوب می شود.

وی  ادامه داد: در حال حاضر تخمين زده مي شود حدود ٦٥٠ ميليون نفر در دنيا دچار مشكل چاقي هستند كه از اين تعداد ٢٦٦ ميليون نفر آن را مردان و ٣٧٥ ميليون را زنان تشكيل مي دهند.

حسینی همچنین افزود: بررسي ها نشان داده است ميزان شيوع  چاقي در زنان بيشتر از مردان است بطوريكه در حال حاضر ١٠.٨ درصد مردان و ١٤.٩ درصد زنان در دنيا مبتلا به چاقي هستند. اين در حالي است كه ٢.٣ درصد مردان و ٥ درصد از زنان دچار چاقي شديد هستند.

وی پيش بيني کرد: در صورت  ادامه این روند، ميزان چاقي دنيا در ١٠ سال آينده ١٨ درصد به مردان  و ٢١ درصد به زنان خواهد رسيد.

حسینی با بیان اینکه چاقي زمينه ساز إيجاد بسياري از بيماري هاي غير واگير است گفت: اين پديده  هزینه  زيادي بر نظام سلامت جهاني در كشور هاي مختلف وارد مي نمايد.

رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور همچنین تصریح کرد: در طی همين ۴۰ سال اخير كمبود وزن در مردان از ١٣.٨ درصد به ٨.٨ درصد و در زنان ميزان كمبود وزن از ١٤.٦ درصد به ٩.٧ درصد تقليل پيدا كرده است كه این مطلب بیانگر آن است که افزايش وزن و چاقي در دنياي امروز مشكلات سلامتي بيشتري را نسبت به كمبود وزن براي سلامت جوامع بشري  در بردارد.

وی در ادامه به معضل چاقی در کشورمان نیز پرداخت و عنوان کرد: ایران نيز در چاقي كم و بيش از همين الگوي جهاني پيروي مي كند به همین دلیل و براي تعيين دقيق ميزان اضافه وزن، چاقي و چاقي شديد در كشور، انستيتو تحقيقات تغذيه اي و صنايع غذايي كشور در چهار محور، برنامه مراقبت غذا و تغذيه را در راستاي برنامه هاي مبارزه با بيماري هاي غير واگير وزارت بهداشت را در سال ٩٥ در كشور به اجرا در خواهد آورد تا بر اساس تعيين وضع موجود امكان مداخلات بهداشتي دقيق و بر اساس شواهد فراهم شود.

حسینی در پایان توجه به ميزان غذا و كالري دريافتي از طريق مواد غذايي و فعاليت بدني كافي روزانه را دو توصيه مهم براي جلوگيري از افزايش وزن و چاقي برشمرد.

این مطلب در تاریخ: شنبه 14 فروردين 1395 ساعت: 11:27 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

لیزرموهای زائدبادستگاهIPlدرمطب بدون دردوعوارض

بازدید: 7
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
لیزرموهای زائدبادستگاهIPlدرمطب بدون دردوعوارض

لیزرموهای زائدبادستگاهIPlدرمطب بدون دردوعوارضلیزرموهای زائدبادستگاه های پیشرفته ومجهز برای کل بدن درمطب بدون دردوعوارض انجام می شود. 

دراین مطب تمامی جلسات باتخفیف70درصد به مناسبت عیدنوروزمی باشد. به عنوان مثال:کل صورت50000هزارتومان باتخفیف70درصدبرابربا15000تومان می شود. شرق تهران09368857966

انجام خدمات حجامت وبادکش های تخصصی جهت فرم دهی بدن ودرمان بیماریهای رحم وتخمدان دراین مطب انجام می شود. 

تمامی جلسات باتخفیف50درصدبه مناسبت نوروز

حجامت عام20000تومان باتخفیف50درصدفقط ده هزارتومان می باشد.09128242877


این مطلب در تاریخ: شنبه 22 اسفند 1394 ساعت: 22:28 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

اشتباهات رایج درحمام کردن

بازدید: 6
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
اشتباهات رایج درحمام کردن

هفته نامه سلامت - ترجمه ندا احمدلو: آیا شما هم جزو آن گروه از افرادی هستید که عادت به دوش گرفتن روزانه دارند و پس از دوش گرفتن هم با مشکلات مختلفی مانند خشکی، التهاب و خارش پوست مواجه می شوند؟ اگر این طور است، باید بدانید که 5 خطای رایج در استحمام خیلی از ما وجود دارد که می تواند پوستمان را خشک، آسیب پذیر و شکننده کند. در این مطلب با این خطاهای پنج گانه و راه رهایی از آنها آشنا می شویم.

 

 

 

1- دوش گرفتن با آب داغ

 

بسیاری از ما عادت داریم با آب کاملا داغ یا متمایل به داغ، تن و بدن خود را بشوییم. این عادت نادرست و آسیب رسان به پوست، در فصل های سرد سال بیشتر تکرار می شود و به همین دلیل هم افرادی که پوست های خشکی دارند یا مبتلایان به اگزما، بیشتر با خشکی و خارش پوست پس از حمام کردن با آب داغ مواجه می شوند. 

 

هر چه بخار موجود در حمام بیشتر باشد و زاویه دیدتان در حمام کمتر شود، یعنی آب حمام داغ تر است و پوستتان هم در معرض آسیب بیشتری قرار دارد. آب داغ می تواند با کاهش چربی های سطح پوست، زمینه خشکی، خارش و التهاب پوست را فراهم کند و آسیب شدیدی به پوست افراد مبتلا به اگزما برساند.

 

پیشنهاد: اگر می خواهید از گرمای حمام لذت ببرید، آب داغ را داخل لگن یا وام حمام پر کنید. حین پر شدن لگن یا وان، بخار کافی در حمام ایجاد می شود. پس از ایجاد بخار، آب را ببندید و کمی آب داخل لگن یا وان را با دست هم بزنید تا از داغی آن کاسته شود. حالا با این آب ولرم و صابون های حاوی مواد نرم کننده، تن و بدن خود را بشویید. با این کار، هم از حمام کردن لذت می برید و هم پوستتان آسیب نمی بیند.

 

اگر اگزما دارید یا پوستتان بیش از اندازه خشک است، از روغن ها یا لوسیون های حمام بعد از خشک کردن تنتان استفاده کنید. سعی کنید این لوسیون ها را در حالی که پوستتان هنوز از بخار موجود در حمام مرطوب است به بدن خود بزنید.

 

 

 

2- استفاده از صابون های نامناسب

 

برخی افراد عادت به استفاده از صابون های بسیار غلیظ، آنتی باکتریال یا اسکراب برای پاک کردن پوست خود در حمام دارند. این در حالی است که هر 3 نوع این صابون ها می توانند با از بین بردن بیش از اندازه چربی طبیعی پوست، باعث خشکی، التهاب و خارش های شدید پوستی بعد از استحمام شوند. معمولا بیشتر افرادی که از چنین صابون هایی برای شستن پوست بدنشان استفاده می کنند، در اثر تماس پوستشان با باد سرد یا آب ولرم، دچار احساس سوزش آزاردهنده ای می شوند.

 

پیشنهاد: به جای صابون های قوی و آنتی باکتریال یا انواع صابون های اسکراب، از صابون های ملایم بدون روغن برای شستن پوست های چرب و صابون های ملایم حاوی نرم کننده برای شستن پوست های خشک کمک بگیرید. بهتر است از صابون به صورت مستقیم روی پوست خود استفاده نکنید.

 

3- سایش مفرط پوست

 

اگر شما روزانه یا حداقل هفته ای 3 مرتبه حمام می کنید، نیازی به ساییدن پوستتان با انواع لیف ها وجود ندارد. تنها نقاطی از بدن که شما می توانید آنها را با لیف های ملایم بشویید، زیربغل و کشاله ران است. البته این توصیه بیشتر برای افرادی است که پوست خشکی دارند یا به اگزما مبتلا هستند. ساییدن لیف به پوست، مانند استفاده از صابون های غلیظ، باعث از بین رفتن چربی های سطح پوست می شود و خشکی و التهاب پوست را دنبال دارد.

 

پیشنهاد: در صورت لزوم استفاده از لیف، باید دور لیف های زیر را خط بکشید و از انواع نرم و نخی آنها استفاده کنید. حواستان باشد صابون را روی لیف (نه روی بدن) بزنید و سپس، آن را سبک و آرام روی پوست بدن خود بکشید. به هیچ عنوان فشاری برای کشیدن لیف روی پوست خود وارد نکنید. افرادی که دچار اگزما هستند یا پوست خشکی دارند، نباید لیف را روی صورت، ساق دست، ران و ساق پای خود بکشند.

 

4- تمیز نکردن ژیلت

 

زمانی که با ژیلت، موهای زائد بدن خود را تمیز می کنید، باکتری های سطح پوست هم همراه موها به تیغه ژیلت می چسبند و اگر ژیلت را با مسواک مختص این کار، تمیز نکنید؛ این باکتری ها در حجم بالایی لابلای تیغه های ژیلت که در فضای گرم و مرطوب حمام مانده اند، رشد خواهند کرد و تکثیر خواهند شد. 

 

از این رو، بهتر است علاوه بر تمیز کردن ژیلت خود، قبل از استفاده هم آن را با آب کاملا داغ بشویید. در غیر این صورت، باکتری ها دوباره به پوستتان بر می گردند و شانس ابتلا به عفونت های پوستی را برایتان ایجاد می کنند. اگر این ژیلت های آلوده باعث ایجاد خراش روی پوستتان شوند، شانس ابتلا به عفونت های باکتریایی و قارچی هم در پوست شما دوچندان خواهد شد.

 

پیشنهاد: بهتر است ژیلت خود را حداقل هفته ای یک مرتبه با آب داغ و شامپو بشویید. ضمن اینکه پس از هر بار استفاده، ژیلت را از فضای گرم و مرطوب حمام خارج کنید.

 

 

 

5- رعایت نکردن اصول استحمام در باشگاه و استخر

 

خطای پنجمی که باعث آسیب دیدن پوست در اثر حمام کردن می شود، رعایت نکردن اصول حمام کردن در باشگاه های ورزشی یا استخرهاست. معمولا باکتری های زیادی کف استخر و در باشگاه های ورزشی وجود دارند و از این رو، شما باید علاوه بر دوش گرفتن بعد از شنا و ورزش، حتما دمپایی لاانگشتی یا دمپایی پلاستیکی هنگام حمام کردن بپوشید و از شستن تمام قسمت های پا، مخصوصا لای انگشت ها هم غافل نشوید. در غیر این صورت، امکان ابتلا به عفونت های قارچی در قسمت پاها برای ورزشکاران و شناگران وجود خواهدداشت.

 

پیشنهاد: از کفش و دمپایی های شخصی در باشگاه های ورزشی و استخرها استفاده کنید و حتما بعد از دوش گرفتن در باشگاه یا استخر، لابلای انگشتان و چین های بدن خود را به خوبی خشک کنید تا از شر ابتلا به عفونت های قارچی پوست در امان بمانید.

 

8 توصیه تکمیلی

 

1- اگر فوم یا ژل مخصوص اصلاح در دسترستان نیست، به پوست خود صابون نزنید. از شامپوهای 2 در 1 که حاوی نرم کننده هستند یا نرم کننده های مخصوص مو کمک بگیرید تا پوستتان کمتر در معرض خشکی ناشی از اصلاح قرار بگیرد.

 

2- اگر پوستتان خشک است، آن را با همان شامپوی مخصوص موهای خشک که حاوی نرم کننده است و آن را به سرتان زده اید بشویید و دور انواع لیف و صابون را خط بکشید.

 

3- اگر پوستتان چرب یا پوسته پوسته است، به جای لیف های زبری که به پوست شما آسیب می رسانند، از صابون های اسکراب و لیف های نرم و لطیف کمک بگیرید.

 

4- اگر پوستتان بیش از اندازه خشک است یا به اگزما مبتلا هستید، با روغ های طبیعی مانند نارگیل، بادام یا زیتون، پوستتان را در بخار حمام ماساژ دهید.

 

5- بیشتر از 5 دقیقه به طور مداوم زیر آب گرم حمام نمانید. در غیر این صورت با از دست رفتن چربی های سطح پوست و خشکی و خارش پوستتان مواجه خواهید شد.

 

6- پوست سرتان را به هیچ عنوان با شامپو نسایید. برای تمیز کردن پوست سرتان کافی است شامپو را با کمک کف دست ها به آرامی روی پوست سر و موهایتان ماساژ دهید.

 

7- برای پیشگیری از ابتلا به خشکی و آلرژی پوستی، پوست سر و بدن خود را پس از شستن به خوبی آبکشی کنید تا اثری از مواد شوینده روی پوستتان باقی نماند.

 

8- برای پیشگیری از خشکی و التهاب پوست، دور صابون های معطر را خط بکشید.


این مطلب در تاریخ: پنجشنبه 20 اسفند 1394 ساعت: 22:16 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

معمای رژیم لاغری

بازدید: 7
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
معمای رژیم لاغری

در نهایت شما آماده برای از دست دادن وزن خواهید شد حال سوال این است: چگونه؟ مشاوره استاندارد به غذا خوردن کمتر و حرکت بیشتر توصیه می کند این مفید نیست شما احتمالاً می دانید که برای لاغری نیاز به کاهش کالری دارید اما بسیاری نمی دانند چگونه؟ آیا بهتر نیست که شما کالری را از غذاهای کم چرب و یا کم کربوهیدرات بدست آورید؟ آیا برنامه ریزی به شما در حفظ اضافه وزن کمک می کند؟ آیا راهی هست که شما بتوانید یک روز با خوردن یک تکه از کلوچه بدون به دست آوردن یک پوند وزن بخوابید؟ حتی علم نیز هنوز در بسیاری از سوالات اساسی کاهش وزن متوقف مانده است.

 

 

دکتر رابین کالیستر استاد فیزیولوژی انسانی در دانشگاه نیوکاسل در استرالیا می گوید بطرز شگفت انگیزی، در این عصر از چاقی، هنوز هم بسیاری از چیزهایی که ما واقعاً نمی دانیم وجود دارد.

 

آیا شما مجبور به قطع 3500 کالری برای از دست دادن یک پوند وزن هستید؟

 

این ایده که افراد رژیمی نیاز به قطع این مقدار کالری با رژیم غذایی، ورزش و یا هر دو برای از دست دادن 1 پوند از وزن از یک مقاله علمی و با نفوذ در سال 1958 گرفته شد دکتر ماکس ویشنوسکی که در بروکلین نیویورک زندگی می کرد سعی کرد چیزهایی را خلاصه کند تا ما در مورد چگونگی ذخیره کالری توسط بدن بدانیم او نتیجه گرفت زمانی که بدن در حالت کالری ثابت است به آن معنی نیست که در حالت ناشتا یا گرسنه بمانیم کالری اضافی به صورت چربی ذخیره شده و آن 3500 کالری اضافی برای ایجاد یک پوند چربی است این حالت همان حالت پایدار است او همچنین اعلام کرد که کسری 3500 کالری برای از دست دادن یک پوند از وزن است و برای دهه ها، افراد رژیمی از قانون ویشنوسکی پیروی می کنند.

مشکل این است که این اشتباه است.

قانون 3500 کالری کار نمی کند چرا که بدن را برای کاهش وزن تنظیم می کند آن به سرعت تعداد کالری که برای حفظ اندازه جدید و وزن سبک تر به آن نیاز دارید کاهش می دهد دکتر کوربی مارتین مدیر آزمایشگاه در مرکز تحقیقات پزشکی پنینگتون می گوید این بدان معناست که کاهش وزن را در طول زمان کند ودر افرادی که انتظار داریم با کاهش هر 3500 کالری یک پوند کاهش وزن داشته باشند به زودی نا امید خواهند شد و همکاری نمی کنند.

یک فرد رژیمی می دانند که برای حفظ وزن فعلی باید 2500 کالری در روز غذا بخورد بنابراین آنها تصمیم به اصلاح کردن 500 کالری مصرفی روزانه خود با توجه به قانون ویشنوسکی گرفتند تا پس از حدود یک هفته یک پوند وزن از دست بدهند.

مارتین می گوید در هفته اول و یا دو هفته اول قانون 3500 کالری برای هر پوند کاهش وزن موثر است اما پس از دو هفته دیگر به خوبی کار نمی کند. 

اینجا به همین دلیل بعد از 3 یا 4 هفته، شما نیاز به مواد غذایی کمتری برای نگهداری دارید.

خبر خوب این است که پژوهشگران برای به روز رسانی فرمول ویشنوسکی سخت کار کرده اند برنامه های رژیم لاغری آنلاین وجود دارد که با توجه به جزئیات کلیدی مانند جنس، سن، وزن، قد، سطح فعالیت شما هر دو هفته به شما یک برنامه روزانه واقعی تر می دهد.

 

آیا همه کالری ها یکسانند؟

 

شاید شما می دانید چه مقدار کالری هر روز باید بخورید ولی آیا شما می دانید این مقدار کالری از کجا بدست می آید؟ آیا کاهش کربوهیدرات یا چربی بهتر است؟ چقدر پروتئین در هر روز نیاز دارید؟ چه نوع نوشیدنی باید مصرف کنید مصرف الکل بسیار چاق کننده و مضر است دانستن پاسخ همه این سوالات سخت است.

همانطور که کالری از چربی، کربوهیدرات ها، پروتئین است این مهم است که در یک برنامه غذایی تناسب از هر کدام رعایت شود در اکثر افراد در رژیم های غذایی این تناسب رعایت نمی شود.

افرادی که دارای سطح قند خون بالا همراه با بیماریهای مانند دیابت نوع 2، دیابت، دیابت بارداری، سندرم تخمدان پلی کیستیک و بیماری کبد چرب هستند از رژیم های غذایی که دارای کربوهیدرات های تصفیه شده پایین، چربی های سالم و پروتئین بدون چربی بالاتر هستند بهره مند می شوند نمونه هایی از این نوع شامل رژیم غذایی ساحل جنوبی، رژیم غذایی زون Zone ، رژیم غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی با GI پایین می باشد.

هال می گوید: محققان در آزمایشگاه نشان داده اند که رژیم های غذایی با پروتئین بالاتر تمایل به سوزاندن کالری بیشتر در یک فرد دارد این به این معنی است که یک کالری پروتئین، معادل یک کالری کربوهیدرات یا چربی نیست.

پروتئین کمک می کند تا شما کالری بیشتری در طول روز بسوزانید و به حفظ عضلات کمک می کند هنگامی که مردم وزن از دست می دهند آنها نه تنها چربی از دست می دهند همچنین عضله را نیز از دست می دهند عضله در یک رژیم غذایی بیشتر از دست می رود و سوخت و ساز بدن شما را کندتر می کند و کاهش وزن سخت می شود پروتئین نیز کمک می کند تا شما احساس سیری پس از خوردن برای مدتی داشته باشید.

اما تنها مردمی می توانند پروتئین زیاد بخورید که عملکرد کلیه آنها تغییری نداشته باشند در ایالات متحده دستورالعمل های رژیم غذایی توصیه می کنند که بزرگسالان 35 - 10 درصد از کل کالری هر روز خود را از پروتئین مصرف نمایند برای مثال رژیم اتکینز، یکی از رژیم های غذایی با بالاترین پروتئین که در این رژیم 35 درصد از کالری روزانه از پروتئین است.

پتانسیل به دست آوردن وزن و چاق شدن در همه وجود دارد اما برای برخی افراد، پتانسیل ژنتیکی چاق شدن به وضوح خیلی، خیلی بالاتر است. تاکنون، بیش از 30 ژن به عنوان شاخص توده بدن علامت گذاری شده است یکی از قوی ترین آنها به نام ژن FTO است که به چاقی گره خورده است محققان به تازگی گزارش دادند که افرادی که یک کپی از ژن معیوب دریافت کردند به احتمال زیاد کالری را به صورت چربی ذخیره می کنند. هر چند ژن  FTO قدرتمند ترین تا به امروز است آن تمام چاقی را توضیح دهد توچیگی می گوید چاقی احتمالاً از مجموع بسیاری از ژن ها که با هم کار می کنند ایجاد می شود.

این نقص ژنتیکی منجر به چاقی می شود در حالی که افرادی که این ژنها را به ارث نمی برند تا حدی از افزایش وزن محافظت می شود.

 

بهترین ورزش برای کاهش وزن چیست؟

 

مارتین توصیه می کند که افرادی که در حال تلاش برای از دست دادن هستند باید در فعالیت های فیزیکی با شدت متوسط مانند پیاده روی سریع یا باغبانی تمرکز داشته باشند.

مرکز کنترل وزن ملی گزارش می دهد افرادی که با موفقیت 30 پوند از دست داده اند و آن را برای یک سال یا بیشتر نگهداری کرده اند فعالیت 94 درصد از اعضای بدن آنها افزایش یافته است اغلب گزارش داده شده است آنهایی که ورزش پیاده روی داشته اند ورزش برای برای نگهداری کاهش وزن بسیار مهم است مارتین می گوید بیشتر مردم که با موفقیت وزن از دست داده و کاهش وزن خود را نگه داشته اند ورزش زیادی نزدیک به یک ساعت در روز داشته اند.


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 16 اسفند 1394 ساعت: 7:32 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

مزایای چای لیمو

بازدید: 7
دسته بندی: اخبارروز,سلامت,
مزایای چای لیمو

مزایای چای لیمو ذکر شده در این مقاله قطعاً می تواند شما را برای شروع این نوشیدنی متقاعد کند این یک واقعیت عمومی است که چای لیمو به بدن شما قدرت تازه می دهد و فوراً به شما احساس نشاط دست می دهد لیمو دارای خواص دارویی متعدد است در حالی که از سوی دیگر به چای طراوات فوری می دهد در نتیجه هنگامی که ترکیب شوند منافع بیشتری دارند.

 

قبل از اینکه شما شروع به خوردن یک جرعه چای لیمو کنید از مزایا و محدودیت های چای لیمو مطمئن شوید اضافه کردن مقداری از آب لیمو به چای نه تنها عطر و طعم آن را افزایش می دهد بلکه مزایای زیادی دارد این مقاله یک راهنمای سریع برای مزایای چای لیمو خواهد بود.

 

کاهش وزن

 

چای لیمو کلید از دست دادن وزن نهایی است. لیمو همراه با عسل و آب، سوخت و ساز بدن را افزایش و سبب سوراندن کالری بیشتری حتی در زمان استراحت می شود. این سود در نهایت بدن را وادار به حذف چربی اضافی در طولانی مدت به خصوص هنگامی که با رژیم لاغری سالم کافی و ورزش استفاده شود چای لیمو می تواند برای افرادی که اضافه وزن دارد سبب شگفتی شود.

 

سم زدایی

 

این به عنوان یک سم زدای طبیعی نقش اساسی در از بین بردن سموم در داخل بدن بازی می کند این میوه سرشار از اسید سیتریک است که باعث افزایش میزان کار کبد و پاکسازی اندام ها می شود.

 

مزایای فراوان از ویتامین C

 

تحقیقات نشان می دهد تنها با 1 اونس مایع از آب لیمو 12 میلی گرم ویتامین C به دست می اید ویتامین C محلول در آب علیه رادیکال های آزاد (یا گونه های اکسیژن فعال) که قادر به آسیب رساندن به DNA هستند مبارزه می کند این رادیکال های آزاد همچنین می توانید به سرطان و بیماری های مزمن دژنراتیو قلب منجر شود علاوه بر این، ویتامین C نیز می تواند به معکوس کردن آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد از جمله آب مروارید کمک کند همچنین اصلاح و نگهداری استخوانها و دندانها و به طور فعال در بهبود زخم شرکت می کند.

 

مزایای بیوفلاونوئید کورستین برای سلامتی

 

لیمو یک منبع غذایی عالی از یک فلاونوئید به نام کورستین است کورستین حفاظت از سلولهای مسئول تولید انسولین در لوزالمعده در برابر رادیکال های آزاد را فراهم می کند همچنین اثر ضد التهابی دارد که به سلول ها در پاسخ به تولید هیستامین کمک می کند کورستین همچنین سبب مانع در رشد سلول های سرطانی و ترویج آپوپتوز می شود.

 

کنترل قند خون

 

زمانی که بدن قادر به تولید مقادیر کافی از انسولین نباشد و یا هنگامی که نتواند از آن استفاده کند قند خون بالا می رود لیمو حاوی هسپریدین  است که این ماده فعالیت آنزیم های موثر بر سطح قند خون را تغییر می دهد این کار نه تنها از دیابتی شدن شما محافظت می کند بلکه از عوارض دیابت اگر شما در حال حاضر یک دیابتی هستید جلوگیری می کند هسپریدین همچنین در کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.

 

لیمونوئید ها از سرطان جلوگیری می کند

 

لیمو حاوی لیمونوئید هایی است که ممکن است مانع و یا سبب تأخیر انداختن در نرخ رشد سلول های سرطانی شود لیمونوئید ها ضد سرطان، و اثرات مهاری رادیکال های آزاد دارند و همچنین می تواند از مرگ سلول های سرطانی در انسان حمایت کنند.

 

از بین بردن آنفولانزا و سرماخوردگی

 

در رابطه با زنجبیل، چای لیمو سبب کاهش علائم و نشانه های سرماخوردگی و آنفولانزا می شود اعتقاد بر این است که مصرف 3-4 بار در روز در طول فصل زمستان سبب از بین بردن گلو درد، تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

 

کاهش تورم بعد از عمل جراحی

 

ادم یا تورم در اثر تروما، تزریق داخل وریدی مقدار فراوان از مایعات یا پلاسما، تجمع سلول های چربی مرده و مایع مخلوط خون، که عارضه بسیار شایع از روش های بعد از عمل می باشند این ها عمدتاً به دلیل تجمع مایع در بین بافت های بدن ناراحتی و درد را افزایش می دهند چای لیمو ادم و گرگرفتگی را کاهش و اثرات سمی بیهوشی را تسکین می دهد.

 

تنظیم چرخه خواب

 

نوشیدنی هایی مانند چای و قهوه به عنوان منبع کافئین در رژیم غذایی معمول به شما خدمت می کنند از آنجا که کافئین یک محرک است و با تاثیر بر سیستم عصبی و مغز کار می کند بنابراین اغلب می تواند سبب مشکلات در خواب شود با این حال، چای لیمو به طور طبیعی از کافئین است و یک چرخه خواب سالم را ترویج می دهد.

 

مضرات چای لیمو

 

با وجود مزایای متعدد چای لیمو، همچنین شما نیاز به دانستن بعضی از محدودیت آن دارید که این محدودیت ها عبارتند از: 

در دوران بارداری یا شیردهی از مصرف چای لیمو اجتناب کنید.

اگر شما مبتلا به فشار خون هستند و یا یک وضعیت فشار خون بالا دارید از استفاده منظم چای لیمو اجتناب کنید.

در زمان اسهال و یا سندرم روده تحریک پذیر از مصرف چای لیمو اجتناب کنید و از چای سیاه به جای آن استفاده کنید.

اگر شما از داروهای تجویزی برای هر بیماری استفاده می کنید قبل از مصرف آن را با دکتر خود مشورت کنید.


این مطلب در تاریخ: یکشنبه 16 اسفند 1394 ساعت: 7:27 منتشر شده است
برچسب ها : ,
نظرات()

تبلیغات

Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

» رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضويت سريع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آمار

آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 618
کل نظرات کل نظرات : 3
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 0

آمار بازدیدآمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 19
بازدید دیروز بازدید دیروز : 11
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
آي پي امروز آي پي امروز : 1
آي پي ديروز آي پي ديروز : 9
بازدید هفته بازدید هفته : 36
بازدید ماه بازدید ماه : 146
بازدید سال بازدید سال : 3,024
بازدید کلی بازدید کلی : 25,767

اطلاعات شما اطلاعات شما
آی پی آی پی : 35.175.182.106
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
تاریخ امروز امروز : چهارشنبه 21 آذر 1397

درباره ما

فروش انلاین محصولات